| DidiChanx3 a întrebat:

cicatricile ramase in urma unor zgarieturi/taieturi se pot estompa? m-am zgariat intr-un gard de sarma prin martie si mi-au ramas urme is mai inchise decat restul pielii iar daca ies afar si ii cald prind o culoare rosiatica, as putea scapa de ele, daca da cu ce? si in cand timp aproximativ

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Foloseste crema de galbenele, este cicatrizanta.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Se estompeaza in cativa ani aproape complet, in special daca sunt zgarieturi superficiale.

| DidiChanx3 explică (pentru thegatekeeper):

Nu sunt adanci, a curs sange dar seamana destul de mult cu cele lasate cand de zgarie o pisica thinking

| thegatekeeper a răspuns (pentru DidiChanx3):

Atunci vor deveni aproape invizibile intr-un an sau doi.

| FazzaNica a răspuns:

Du-te la farmacie si cere ceva impotriva cicatricelor, totul se va trece, iti garantez.Succesewinking