| tmsteodor a întrebat:

Buna cine imi poate spune si mie ceva idei pentru o surpriza,im cumparat la prietena mea un inel si s vrea sa ii fac o surpriza romantica cu el, dar nu prea am idei!

Răspuns Câştigător
| TomaTamaraTania a răspuns:

Pai am multe idei. Prietenul meu mi-a oferit primul inel inchis cu o cheita intr-o cutie. Ca sa gasesc cutia mi-a ascuns indiciile in diverse locuri ale casie si fiecare biletel avea o litera. Toate biletele la un loc formau un cuvant, cuvantul era locul unde-i pusa cutia si cheita am gasit-o intr-unul din biletele. Plus ca fiecare bilet avea indiciul codat de exemplu: "one mic" (piesa care ne-a unit) inseamna ca urmatorul indiciu I'll gasesc in microfon ( avem un microfon, in fine). Pe toate biletele alea era scris ceva ce ne lega. Super romantic! Am stat toata seara sa le caut si sa le inteleg. E complicat dar pentru mine s-a meritat.
Alte idei: il asezi in mijlocul unui buchet de flori super mare.
Sau la restaurant rogi chelnerul sa i-l aduca pe tava si sa-i zica ceva delicat acolo. Sa se simta speciala.
Sau lasa-o sa-l gaseasca undeva drag ei ( de exemplu unde-si tine parfumurile) si scrie-i un biletel romantic. Nimic nu-i prea romantic, scrie-i ce simti sau cum ti se pare ea.

Sper ca n-am raspuns prea tarziu laughing
Barfta!

| tmsteodor explică (pentru TomaTamaraTania):

Super idea cu indiciile mersi mult!

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ambalaj in ambalaj, vreo zece cutii

| Patricia07 a răspuns:

Poti sa ambalezi inelul si sa il pui in mancarelaughing in prajitura eventual sau mergi la ea acasa ii pui la pres si te ascunzilaughing Nu prea am idei la ora astahappy