| raluka_3639 a întrebat:

Buna happy cine imi spune niste statusuri frumoase. de indiferenza...triste. happy
mersii! :*

Răspuns Câştigător
| Cσσкiє a răspuns:

Bună.
http://sweety-things.weebly.com/.
Numai bine,
♥. Andreea. ♥

3 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Astea sunt niste replici din rebelde,cand ziceau fiecare la inceput cate ceva.

"da".
Episodul 120: Cand au de infruntat un risc, tinerii se gandesc mereu ca nu vor pati nimic. Una e sa fii curajos si sa iei in piept primejdia, si alta, sa infrunti riscuri inutile, ca sa nu le spunem prostesti. Cate nenorociri ar putea fi evitate, daca tinerii si-ar da seama ca absolut nimeni nu e invulnerabil si nu e ferit de primejdii...

Episodul 121: Ar trebui sa asteptam linistiti ca sa apara iubirea vietii noastre sau ar trebui sa riscam si sa pornim in cautarea ei? Poate ca cealalta persoana vrea si ea sa ne vada si ne intalnim amandoi la jumatatea drumului.

Episodul 122: Intr-o lume plina de oameni infricosati de schimbare, numai tinerii inimosi pot indrazni sa propuna un spatiu nou, mai liber. Dar, pentru ca aceasta lume sa functioneze, n-ar trebui sa aiba la randul sau niste reguli?

Episodul 124: Se spun multe despre sfaturile pe care i le da mama fiicei sau pe care tatal i le da fiului. Dar nu e la fel de important ce ii poate spune tatal fiicei si mama, fiului?

Episodul 125: Unii oameni vaneaza emotiile puternice si situatiile-limita, chiar daca asta inseamna sa-si riste vietile. Oare in sufletul fiecaruia dintre noi traieste un aventurieri care refuza sa ramana inchistat intr-o lume plina de confort?
Episodul 126: In situatiile disperate, ne amintim ca exista o forta superioara. Nu ar trebui sa ne amintim mereu de aceasta forta ca sa-i multumim si in clipele fericite?

Episodul 127: Uneori, parintii le fac cadouri copiilor lor doar ca sa compenseze faptul ca nu le ofera destula atentie. Nu cumva ii educam pentru ca si ei sa ne aduca mici cadouri, defiecare data cand vor sa le iertam vreo trasnaie?

Episodul 128: Tehnologia a avansat atat de mult, incat acum ne putem da intalniri amoroase cu ajutorul calculatorului. Dar niciodata o masinarie nu va putea oferi emotia traita la o intalnire fata in fata, inima langa inima.

Episodul 129: In jurul nostru sunt multi eroi, dar simplitatea ii face sa treaca neobservati. De fapt, exista un erou in fiecare dintre noi. Il vom lasa sa iasa la iveala vreodata?

Episodul 130: In jurul nostru pot exista multi eroi ,insa modestia lor ii face sa treaca neobservati. De fapt in fiecare dintre noi se ascunde un erou.O sa-l lasam sa actioneze intr-o buna zi?

Episodul 131: De ce ne plangem ca nu suntem intelesi si ne inchidem in durerea noastra, in loc sa-i ascultam si sa-i intelegem pe semenii nostri?

Episodul 132: Oare de ce societatea se incapataneaza sa gaseasca vinovati si nu sa rezolve problemele ivite? Cumva pentru ca e mai comod sa acuzi decat sa propui o solutie?

Episodul 133: Uneori, ne e teama sa infruntam o problema care pare grea. Sau poate ca greul e tocmai faptul ca ne temem?
Episodul 134: Cine e mai orfan? Cel care si-a pierdut parintii sau cel care si-a pierdut speranta?

Episodul 136: Cum se face ca un zvon malitios sau o barfa rau intentionata provoaca mai mult rau decat adevarul pur, gol-golut?

Episodul 138: Cand privim spre trecut, ce regretam cel mai mult? Greselile pe care le-am facut sau sansele pe care le-am lasat sa ne scape?

Episodul 139: Daca inima cuiva devinde de piatra din cauza unei mari suferinte, doar caldura dragostei ar putea-o vindeca. Cat trebuie sa lupti pentru ca o inima franta sa revina la viata.

Episodul 140: In ce moment poate prietenia sa se transforme in iubire? Cand poate iubirea sa se destrame si sa ramana numai prietenia?

Episodul 141: Uneori, cei care vorbesc prea mult sunt ca niste izvoare zgomotoase, care isi consuma debitul cu rapiditate. Totusi, cei care cunosc valoarea tacerii sunt la fel de puternici ca niste curenti subterani

Episodul 142: Suferinta e o parte indispensabila a vietii. Pe masura ce ne maturizam, invatam sa o depasim si sa mergem mai departe. Invataturile din popor ne spun ca experientele care nu ne distrug ne fac mai puternici.

Episodul 143: Cei care au avut norocul sa primeasca afectiunea materna au cunoscut una dintre cele mai valoroase comori ale vietii. Dragostea neconditionata. Putem sa le transmitem copiilor nostri aceasta mostenire numita dragoste?

Episodul 144: E atat de mare iubirea pe care o simtim pentru copiii nostri, incat am vrea sa-i tinem mereu sub un clopot de cristal, ca sa nu li se intample nimic rau. Dar n-ar fi mai bine sa-i indrumam, ca sa invete incetul cu incetul sa se descurce fara ajutorul nostru?

Episodul 145: De multe ori, viata ne ofera doua cai diferite pentru a ne atinge scopurile: o cale usoara si una grea. Totusi, la fel ca in jocul scarilor intortocheate, o cale usoara ne poate conduce direct de unde am plecat.
Episodul 146: Cei care au norocul sa ajunga in plenitudinea vietii pot sa se intrebe cine a trait mai mult...Cei care au rezistat mai multi ani sau cei care au fost plini de pasiune...

Episodul 148: Toti ne miscam cu o viteza de 24 de ore pe zi, de 60 de minute pe ora. La viteza asta, chiar in clipa de fata, unele fiinte umane dau tot ce au mai bun in ele. Nu ar trebui sa le urmam exemplul?

Episodul 149: Cum putem recunoaste un om cu adevarat grandios? E cel care, prin puterea lui, ii face pe ceilalti sa se simta lipsiti de importanta sau cel care ii face sa descopere cat de importanti sunt?

Episodul 150: Oare cine are sufletul mai sanatos? Aceia care nu sunt bolnavi sau cei care, in ciuda bolilor de care sufera, au curajul sa mearga inainte?

Episodul 151: Se spune ca e un barbat adevarat cel care are multe femei. Dar cat de barbat trebuie sa fii ca sa-i fi fidel doar unei femei?

Episodul 152: Daca fugim sau incercam sa evadam, de fiecare data cand avem probleme, oare nu vom ajunge sa fim obositi toata viata?

Episodul 153: Cu timpul, invatam ca exista trei situatii in viata pe care nu le putem remedia: sansa pe care am lasat-o sa ne scape, intalnirea la care nu am asistat si jignirea pe care deja am pronuntat-o.

Episodul 154: Sa cunosti noi prieteni e ca si cum ai explora o planeta noua. Daca iti faci noi prieteni, imagineaza-ti cate lume noi poti descoperi.

Episodul 155: Incearca mereu sa te inveselesti, chiar si cu un suras trist. E mult mai dureros sa nu stii sa fii fericit.

Episodul 156: Vechii intelepti spuneau ca suntem gradinarii propriilor suflete. De aceea, cu iubirea cu care ocrotim o floare frumoasa de vremea rea, ar trebui sa ne aparam sufletul de lucrurile care ne fac rau.

Episodul 157: De la cine invatam sa apreciem ajutorul neconditionat si sacrificiul din dragoste? Nu doar azi, ci toata viata ar trebui sa spunem: "Iti multumesc, mama, pentru afectiunea pe care ne-ai oferit-o."

Episodul 158: Trecutul e un tren care nu se mai intoarce. Viitorul e doar o speranta. Trebuie sa te bucuri de fiecare clipa pe care ti-o rezerva viata. De-asta trebuie sa traiesti prezentul, folosindu-te de experientele din trecut, dar fara a renunta nicio clipa sa speri.

Episodul 159: Cand suntem departe de persoana iubita, orele ni se par luni, iar zilele, ani. Oricat de scurta ar fi, despartirea pare o eternitate.

Episodul 160: Un prieten bun e ca un trifoi cu patru foi: e greu de gasit, dar iti aduce mult noroc.

Episodul 161: Cineva care te invata sa mergi mai departe in scoala vietii nu e doar un simplu profesor, ci un maestru. Iti multumim, maestre, ca ne-ai impartasit intelepciunea ta.

Episodul 162: De ce oamenii au doua urechi si doar o gura? Oare ca sa ascultam mai mult si sa vorbim mai putin?

Episodul 164: Pe viitor am putea fi tinuti minte pentru doua lucruri: pentru problemele pe care le-am rezolvat si pentru cele pe care le-am cauzat.

Episodul 165: Se spune ca cel care se roga pentru dragoste e slab din fire. Poate ca, in realitate, e un curajos. Risca o clipa de rusine in speranta ca va avea o viata fericita.

Episodul 166: A fi rebel e mai mult decat o simpla boala a adolescentei. Un adevarat rebel are curajul sa fie stapanul propriului sau destin.

Episodul 167: Acum, cand putem calatori cu viteza maxima pe autostrada informatiei, nu cumva uitam de cararea interioara, cea care conduce spre intelepciunea spirituala?

Episodul 168: E greu de inteles cum viata, pe cat e de importanta si de frumoasa, pe atat e de fragila.

Episodul 169: Nimeni nu stie ce ne rezerva viitorul. Dar, daca te indrepti catre el cu fruntea sus, cu privirea fixa si cu inima deschisa, vei descoperi ca esti chiar tu eroul pe care il cautai.
Ep 170-Cea mai usoara modalitate de a te schimba e sa razi de propia ta prostie.Numai asa poti sa scapi de asta si sa-ti continui drumul

Ep 172-Ce e singuratatea?O clipa de care putem profita ca sa ne regasim.E un loc bun de vizitat dar nu de locuit permanent

Ep 173-A fost odata un om caruia,intr-o zi,i-au furat si perdelele de la geamuri.Cu toate astea,abia atunci a apreciat lumina lunii care intra prin fereastra

episodul 176: cand e un lucru util sa traiesti sentimentul de teama?Cand ne previne asupra unui posibil pericol.Dar si prea multa teama poate fi periculoasa.Am putea ramane paralizati.Oare trebuie sa nu ne mai fie frica sa ne fie fricA?(tomas)

episodul 177:In viata,cu totii avem dreptul la o farama de noroc.Diferenta dintre un mediocru si un indraznet e capacitatea de a observa clipa in care se iveste farama de noroc,pentru a profita de ea.

Episodul 178
La fel cum apa isi pastreaza prospetimea , chiar daca se schimba culoarea si forma recipentului , oare si esenta spirituala a diferitelor vietati e aceeasi , si nu s-a schimbat decat "recipientul " ? ( Nico )

Episodul 179
Care o fi adevarul ? Meritam totul din oficiu sau meritam doar ceea ce le dam celorlalti ? ( Lupita)

bye bye:*

| raluka_3639 explică:

Iubitozaur eu am cerut statusuri nu repliki din rbd
da mersi orkum >(

| Tptnu a răspuns:

Pentru Un Moment Am Crezut Ca Ma Vei Distruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte dulce love struck"

Cum vrei sa ai cand nu iti dOresti? Cum pOti sa ceri daca u nu iubesti

"Sh` OrI CaT D MuLt AsH InCeRk Cu DoRu` StIu K Nu MaI PoT LuPtA...ChIaR De`NtZeLeG K`aI AlEs Un AlT DrUm. Vreau Sa Fi LaNgA MnE AcUm
Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine: dar un singur lucru insa stiu; Mi-e tare dor de tine` Te voi iubi la nesfarsit` Nu-ti vou jura dar iti promit

Vocea mica din capul meu despica`n bucati ce`i greu. Aplica o logica simpla: Eu Egoism si Kterinca`hee hee"
Sunt diferita` cand lumea e la fel, gandesc diferit. de aia m'ai ales pe mine. ca ti'am dat de ganditbatting eyelashes"
Promisiuni uitate, nepasate,
Amintiri si vise destramate,
Vorbe sincere ce au trecut pe langa noi,
Imagini derulate cu noi amandoi.

Primul, ultimul cuvant, tot una,
O veche melodie fredonez intruna,
Ochii privesc in gol pe undeva
Si praf s-a asternut in urma ta!

Cuvinte fara sens
Priviri de ne-nteles
Ochi inecati in lacrimi
Gesturi pline de patimi.

Stinge` lumina, mai lasa` doar o raza`, trage cortina ` şi să ne facem varză`

Iubeste'o nu'mi pasa, pastreaz'o de tot, iar pe mine, priveste'ma si linge'te pe bot!

Ai grija de tarfa ta, sa te doara inima cand te uiti la poza mea!

Criticile si barfele spuse de vreun ratat pentru mine's de ****
Am InTrEbArI De pus RaSpUnDuRi dE dAt LuCrUrI dE AsCuNs Si OaMeNi De UiTaT
||suntem fete ^^ALINTATE^^pe baieti ii dam pe spate suntem fete frumusele fara ^^FITZE^^ si ^^REBELE^
__Sunt fata De pus in Rama.:X.nu ca Orice panorama.>:

`nu pot sa cRed kT tE iUbEsC``si cAt am pLanS eu pentru tine``cAt mi-am dOrit sJi`mi dOresC``sa fii o viata langa mine``dAr nici o cLipa nu reGreT``ca te-am ales toCmai pe tine``dE`aR fi diN nou ca sa aleG``eO te-as aLege tot pe tine
~DuLcE SaU AmArA, cuminte SaU VuLgArA, SuNt o FiInTzA rara ShI RaMaN OrIgiNaLa!~

Hai Uita-te La Mn K Mereu Imi Merge Bn Hai Uita-te Incoace.Nu`s Figuri De La Versace, Nici Arfe Originale, Ci Doar Fitze Mondiale…""

Multe barfe. multe tarfe. asa-i viata cand te`apuk greata. daca vrei iti dau eu un subiect de barfa.viata`i cea mai scumpa tarfa

Principala problema a baietilor de bani gata este sexualitatea, astfel singura diferenta dintre o fata si un Porsche este ca atunci cand distrugi o fata. tati nu te cearta!