| anonim_4396 a întrebat:

Buna copii! Am si eu nevoie de cateva idei de jocuri gen adevar si provocare, plec cu 17 prieteni la munte timp de 3 zile si pe langa langa bautura si gratar ne mai trebuie si alte activitati pentru ca noi nu suntem genul sa stam toata ziua pe partie, probabil o sa ne batem putin cu zapada si atata tot o sa stam in casa deci stie cineva, deci stie cineva activitati de genul?

3 răspunsuri:
| OanaDs a răspuns:

1.fa o cafea sau roaga pe cineva sa faca dar in loc de apa pune ulei.
2. incearca sa mananci un mar atarnat de un snur!
3.canta alfabetul.
4.Saruta-ti jucaria de plus
5.Mananca niste hartie
6. Danseaza in pijamale
7.Canta ceva
8.Dormi in pat in seara asta cu un baiat(asta merge mai mult in tabara)
9.Coloreaza-ti toata palma stanga cu marker negru
10.Mergi la un vecin si roga-l sa te lase sa folosesti baia lui pentru ca a ta s-a stricat. Daca te refuza insista si spune ca trebuie neaparat sa mergi la baie.
11.Ia un pahar cu lapte si toarna-l pe tot pe cap incat sa ai parul si fata complet ude.
12. Danseaza cu mopul sau cu o matura.
13.Stai intr-un picior 4 minute. De cate ori cazi sau atingi vreun obiect, o iei de la inceput.
14.Se aleg la intamplare doi alti jucatori: unul pilot, unul canonier. Trebuie sa te intinzi pe spate, cu bratele lateral si si stai nemiscat. Canonierul umple doua baloane cu apa rece si apoi le tine pe fiecare intr-o mana, stand cu bratele in fata, paralele cu solul la distanta de 5 metri de jucator. Canonierul trebuie acum sa-si inchida ochii si sa mearga spre jucatorul intins in liniste perfecta. Cand pilotul spune "Bomba!", canonierul da imediat drumul baloanelor. Daca atinge canonierul jucatorul inainte sa il opreasca pilotul, nu mai are voie sa lanseze bombele.
15.Toti ceilalti jucatori iti ‘ofera’ un pumn in alta zona a corpului. Loviturile nu trebuie sa fie puternice dar destul cat sa cauzeze discomfort.
16.Scufunda-ti o mana in wc pana la incheietura.
17. Danseaza 1 minut ca o balerina.
18.Latra ca un caine.
19. Fumeaza checiap.
20.Fa cinci flotari.
21. fa 2 tumbe
22.Mananca un ardei iute.
23.Mananca o frunza
24.Bea o cana cu apa cu mai multe
25.Fa ca un bou
26.Striga "sunt o fricoasa/un fricos"
27. Spune-i unui jucator sa iti scrie numele pe frunte
28. Pupa peretele
29. Pupa podeaua
30.Scoate capul pe geam si injuta-ti vecinii

sper ca ti-am fost de ajutor kiss distractie placuta

| Aria1234567810111 a răspuns (pentru OanaDs):

Multumes de raspuns dar aceste lucruri sunt pentru copii de clasa 4, am uitat sa mentionez ca noi suntem trecuti de 18 ani laughing)))))))))))))))))

| OanaDs a răspuns (pentru Aria1234567810111):

Ohh scuze.laughing greseala mea.Pai de ce nu incercati alte jocuri? de ex "As-ul ordona" nu ma satur de acest joc