| Raluca011 a întrebat:

Bunahappy. Credeti ca este pacat sa ii juri unui om mort ceva?

Răspuns Câştigător
| NuExista a răspuns:

Nu e pacat. daca juri unui mort ceva.practic ii promiti, cred ca la asta te referi.
atata timp cat nu INjuri un mort.sigur e okei.happy
parerea mea.big grin

7 răspunsuri:
| Miina a răspuns:

Buna.
Cum adica sa-i juri ceva unui om mort?
Probabil in vis.
Depinde cred ca ar trebui sa mergi la Biserica.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Bye.

| AliceHappyGirl a răspuns:

Este pacat sa juri. Indiferent ca unui om mort sau altcuiva.

Răspuns utilizator avertizat
| Aliutza a răspuns:

Nu, nu cred, dar cred ca daca juri (unui om mort sau nu), trebuie neaparat sa te tii de promisiune.

| EmyliaSustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

Hmmm.buna intrebare...dar ce sa ii juri razbunare?thinking nu stiu daca e pacat, nu prea cred.

| LawwraD a răspuns:

Da, este pacat, deoarece ii trezesti amintiri neplacute celui care il injuri de un om mort si il faci sa se simta urat si trist.

| Raluca011 explică:

Ma refer sa ii promit ceva