| Gipsy a întrebat:

Buna!

Cum ma pot epila in zona inghinala ca sa raman fina? sad
Pana acum m-am facut doar cu bigul. Dar ma irit ingrozitor, nici nu ramane zona fina si timp de o saptamana am mancarimi si ma ustura. sad
Deci?
Cine ma poate ajuta?

Dar totusi as vrea sa fac asta acasa, nu sa ma duc la un salon, petru ca imi este putin rusine >:". Voi ce metode aveti? Va dati cu vreo crema calmanta?

HELP PLEASE! sad

>Multumesc-Funda!

Răspuns Câştigător
| SteauaNordului a răspuns:

Buna.
la mine in oras un epilat complet in zona intima e 30 lei. plus de asta ca iti da si un tratament ( cu crema) dupa. nu inteleg de ce nu alegi un salon, acolo sunt profesionisti!

daca te-ai ras, firul de par este gros si nici o banda de ceara rece ( oricati ti-ar zice sa folosesti) este degeaba pentru ca nu il va scoate
Sfatul meu este sa investesti intr-un epilator, in niste fiole cu xilina ( anestezic - pui xilina pe un tampon de vata si dai pe suprafata care urmeaza a fi epilata)
O sa sangereze zona putin si o sa ramai cu iritatie doua zile dar daca dai cu spirt imediat dupa epilare nu o sa mai fie asa rau.
iti doresc mult succes

1 răspuns:
| AndaWest a răspuns:

Poti folosi o crema depilatoare