| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a întrebat:

cum pot sa imi instalez placa de sunet? Adica ea este in unitate dar trebuie sa o instalez pentru ca mi-am reinstalat windows-ul...plss.help me

Răspuns Câştigător
| ExpertHost a răspuns:

Daca nu ai CD-ul cu drivere, poti incerca varianta lui avro sau, click dr pe MyComputer -> properties -> device manager si iti va aparea cu semnul intrebarii galben. Il selectezi si ii dai Update driver.
Poti incerca si din Control Panel -> add hardware si alegi producatorul si modelul placii de sunet dar este mai greu deoarece ar trebui sa stii ce placa de sunet ai.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Damiam reinstalat windows-ul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mi-am reinstalat windows-ul 7

| avro a răspuns:

Cauta pe google driver de sunet la placa ta cautal dupa seria placi de baza.Sau daca ai windows original faci doar un update