| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a întrebat:

Cum pot sa imi instalez placa de sunet? Adica placa este in unitate laughing, dar mi-am reinstalat Windows-ul si nu am sunetul. Please, ajutati-ma! sad

Răspuns Câştigător
| viooiv a răspuns:

Iti propun cateva variante:
1. Daca ai cd-ul de instalare al placii de baza, reinstaleaz-o.
2. Poti lua de pe net acest driver, daca stii ce placa de sunet ai.
3. Te putem ajuta si noi daca ne spui ce placa de baza ai.

9 răspunsuri:
| anonim_2270 a răspuns:

Nasol sh mie mi s-a intamplat la fel. crying cand ai instalat windows-ul nu ai instalat din nou si placa de sunet? ca mie asa mi s-a intamplat nu am instalat sh placa de sunet. sh acum o am ca am instalato!

succes! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e placa de sunet incorporata in placa de baza, gasesti drivere-le pe CD-ul cu drivere al placii de baza. Daca este placa de sunet separata (ai montat-o tu in slot), ai un CD al ei cu drivere. Iei CD-ul si dupa ce-l bagi in unitate, o sa porneasca automat install-ul sau daca nu ai setat autoplay, intri prin My Computer in CD si dai de acolo setup. Dupa ce apare interfata alegi de acolo instalarea placii de sunet. Mai poti face click dreapta pe My Computer, alegi properties si te duci la device manager. Aici vezi ca ai sound-ul marcat cu un semn mare de intrebare galben. Dublu click pe el si alegi reinstal driver. Il pui sa caute automat pe CD si se instaleaza singur. Have fun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.tutorialevideo.info update la tutoriale in fiecare zi

Alte răspunsuri
| sorin19971997 a răspuns:

Nu stiti nimic. trebuie instalat realtek hd audio driver si gata. cauta pe google

| Campean_Adrian_1994 a răspuns:

Si eu am patit la fel doar ca am instalat programul de sunet Realtek AC'97 audio for VIA(R) Audio Controler, cand dau drumul la o piesa, aceasta ruleaza, dar nu aud nimic nici in casti nici in boxe, ce sa fac sa mearga sunetul?

| Marian_Gherghina_1973 a răspuns:

Am placa de sunet ancorporata si mi-am inst wind 7 si nu-mi mai merge sunetu