| Addaaa99 a întrebat:

Buna
cum pot sa o conving pe bunik sa ma lase maine la strand
mama a trimis niste bani si trebuie sa ma duc cu ea si nu vreau
pentru ca vreau sa merg la strand
asa ca niste pareri rapide va rog
mama a zis ca sa ma duc cu ea...
plzz
ce sa fac

2 răspunsuri:
| Bebelushaaː a răspuns:

Cati ani ai de nu te lasa singura la strand?
nu stiu ce ai putea face.ca mie nu mi s-a intamplat asta.
Dar totusi vorbeste cu bunica ta si incearca sa o convingi sa nu mearga cu tine.sau ai putea sa ii spui bunicii tale ca vrei sa mergi cu o prietena sau ceva de genul asta happy Sper sa poti merge fara bunica ta la strand.si sa te poti distra :*

| saulasa a răspuns:

1. Spune-i adevarul. Numai ca spune-i ca mergi cu parintii unei prietene. 2. Spune-i ca iesi afara ca nu vrei sa te duci cu ea nu esti obligata si du-te la strand. 3. Roago frumos pe bunica si spune-i ca o ajuti la treburi si ii ramai datoare ( asta sa ii spui si mamei ) 4. mergi in alta zi. 5. Spune-i ca te duci la o prietena acasa si nu poti sa mergi cu ea. Ma rog sper sa fie de folos happy succes