| stefania62828 a întrebat:

Buna, cum pot scapa de celulita si vergeturi? am mancat destul de mult ca sa ma ingras ca eram foarte slaba dar acum am celulita si vergeturi. Daca fac exercitii o sa slabesc? pentru ca nu vreau asta, folosesc cateva crema pentru ca am vergeturi roz si poate le fac putin mai vizible. Ce imi recomandati va rog mult sa ma ajutati, fac 17 ani, am 1.67 si 53 kg

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.De vergeturi nu mai poti scapa, poti doar sa le estompezi putin cu uleiuri si creme, insa niciodata nu dispar. Reclamele care promit astfel mint.Mai mult de atat, toate fetele si femeile au vergeturi, deci cel mai intelep e sa le accepti asa cum sunt, pentru ca nimanui nu-i pasa, in afara de misoginilor ca Buhnici si tabloidelor gretoase care traiesc din barfa. Toate vedetele care apar in poze impecabile, fara nicio vergetura, au trecut prin procese intense de photoshop.

| VoidEternal a răspuns:

Din păcate asta se întâmplă când te îngrași forțat. Celulita nu dispare decât cu regim alimentar și cardio pentru că este în esență țesut adipos. Este de evitat și excesul de sare pentru a nu retine apa.

Știu că nu te ajuta să îți spun asta dar nu ai luat o decizie bună, s-ar putea să fie de 10 ori mai greu să scapi de ea.

| haileewatson a răspuns:

De celulita scapi prin sport si dieta, insa iti trebuie un antrenor personal mai ales ca ai 17 ani si probabil nu stii ce exercitii sa faci + cate serii, cate repetari. Iar dieta tot un antrenor ti-o da: bogata in proteine si fara zahar. Deci daca vrei sa scapi de celulita = sport si zero zahar.

De vergeturi nu poti scapa decat prin tratamente cu laser.