| Green a întrebat:

As vrea sa scap de vergeturi, nu de celulita ca nu am probleme cu celulita, dar am vergeturi pe coapse.
Ce exercitii fizice sa folosesc pentru a scapa de ele cam in 3 luni?happy
Nu-mi spuneti de creme sau alte prostii ca nu functioneaza happy
Multumesc. Dau fundita big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

O solutie sigura ar fi laserul pentru decolorarea sau repigmentarea lor insa acest tratament are si un pret pe masura, necesita mai multe sedinte si poti avea senzatii neplacute in timpul tratamentului si dupa.Asa cum spui tu cremele nu funtioneaza.
Exercitiile ar putea sa functioneze daca te tii de ele si chiar daca nu iti indeparteaza in totalitate vergeturile o sa ai un corp frumos si ferm iar cele cateva vergeturi chiar nu vor mai conta.
Mai exista o metoda cu ultrasunete care le diminueaza nu le indeparteaza definitiv.
Si inca o chestie:vergeturile apar la 90% dintre femei, chiar si cele spun ca nu au tot au cateva.Cu sport insa poti preveni aparitia altora, iti creste increderea in tine iar cele deja existente n-o sa te mai deranjeze atat.Bafta multa!happy

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

De vergeturi nu scapi numai cu ajutorul chirurgiei estetice, cel mult se pot estompa, in timp isi schimba culoarea violacee in alb-sidefat.Ai facut vergeturi pentru ca te-ai ingrasat brusc si fibrele elastice din piele s-au rupt, ele nu se mai refac niciodata.

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Uite un articol despre celulita foarte important te rog citestel cu atentie si ce spun utilizatoarele, http://www.eva.ro/......29741.html

| patty32 a răspuns:

Cu exercitii fizice nu scapi de vergeturi.happy
Eventual ar trebui sa te bronzezi ca sa extompezi.si sa lasi sa-ti treaca.
Eu am avut pe picioare, iar acum nu se mai observa.
Pa, pa.

| NickoS a răspuns:

Sotia mea a folosit Vergisal (de la farmacie) si a scapat repede de ele cred ca in mai putin de 3 luni,(avea o groaza de vergeturi pe coapse). Eu nu cred ca prin exerciti fizice scapi de ele, cel putin unele exercitii fizice le fac si mai vizibile(deoarece pielea se poate intinde si mai rau)!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te omori ar fi solutia cea mai eficienta si sigur scapi

| nicooletaaa a răspuns:

Fa bicicleta si scapi de vegeturi. Asa am facut eu si am scapt!
Dar sa faci in fiecare zi!