| lary2014 a întrebat:

Buna cum sa ii spun unui baiat ca il plac? Prietena mea este ruda indepartata cu el dar nu prea vorbesc ea zice ca el ma place ca asa crede ea dar nu stiu ce sa fac.Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| marina1253 a răspuns:

Pai cred ca pur si simplu ar trebui sa ii spui adevarul, asa iti vei lua o piatra de pe inima

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atunci cand el iti va spune ca te place, atunci ii poti spune si tu, dar nu inainte. Pana atunci stai cuminte si nu mai apleca urechea la "gura lumii".

| lary2014 explică (pentru neutrino):

Si daca nici el nu are curaj sa i-si recunosca sentimentele?

| neutrino a răspuns (pentru lary2014):

Inseamna ca inca nu e pregatit pentru a avea o relatie cu tine, sau pur si simplu nu doreste acest lucru.

| lary2014 explică (pentru neutrino):

Dar daca nu i-mi spune pentru ca, crede ca o sa rad de el?

| MrWolfey220 a răspuns:

Fi directa cu el.Noua nu ne prea place cand cineva vrea sa ne zica ceva si totusi incepe sa bata campii despre altceva.Stii si tu, mai bine incepi tu decat sa astepti pe altcineva sa faca primul pas.