| YeowangBalam a întrebat:

Cum se poarta o prietena adevarata?

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

O prietena adevarata te trateaza asa cum ar vrea ea sa fie tratata de cea mai buna prietena a ei, dar respectand diferentele de personalitate dintre voi. Ca sa iti poata fi prietena adevarata trebuie sa stie sa se poarte si sa te vada ca pe un suflet "frate". De aici pornesc toate celelalte pe care trebuie sa le faca sau nu, din intentie si manifestarea intentiei.

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, o prietena adevarata e cam greu de gasit, totusi din fericire existahappy... o prietena adevarata e langa tine si la bine si la greu, iti da sfaturi bune, te intelege, te ajuta la nevoie, nu are secrete fata de tine, nu te barfeste, e sincera si comunicativa, o prietena adevarata te accepta asa cum esti, nu vrea sa te modeleze dupa placul ei, nu te influienteaza la rau, nu iti fura prietenullaughing...

| gigiro a răspuns:

Ai primit raspunsuri foarte bune, nu mai am ce sa adaug. Un prieten adevarat, este cel pe umarul cui poti sa plangi, sa-ti spui problemele, fara teama ca el va rade de tine, sau ca te va trada.Prietenia chiar este o floare rara, dar se mai gaseste. A ti se spune ca esti prietenul cuiva este o mare onoare, dar si o mare responsabilitate.
: t

| dyddyyyx18 a răspuns:

O prietena adevarata stie sa tina un secret, te ajuta la nevoie, e sincera, etc.

| Nita a răspuns:

O prietena adevarata nu te lasa la greu niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand e sicerra, o ajuta la nevoie,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu demnitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prietena se ajuta la nevoie.cind esti nervoasa sau suparata si o suni ea nu vorbeste urit cu tine dar iti explica ce sa faci. maiales nu iti da porecle sau sa iti spun prostii si sa rida de tine.Asa faceo prietena adevarata.Ma numesc Critina stefan

| flory_8565 a răspuns:

Stie sa tina un secret, iti spune verde in fata cand gresesti, te ajuta cu sfaturi, daca iti e prietena adevarata ajungeti sa va intelegeti din priviri si aveti aceleasi gusturi...nu te minte, te ajuta ori de cate ori ai nevoie.nu stiu. cel putin asa fac eu.