| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. M-am indragostit de un tip dragut brunet cu ochii albastrii inchis mai mare cu 10 ani care are prietena. Noi ne intalnim destul de des si cred ca si el simte ceva pentru mine. "Prietena" lui oricum nu se poarta ca una adevarata deci ce sa fac?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atata timp cat ai intrat in relatia asta ca "cealalta femeie", e greu sa devii altceva. Fiindca este clar ca si daca nu-si iubeste prietena, pe tine te trateaza doar ca pe o distractie lejera. daca te-ar fi respectat macar un pic ca femeie, ti-ar fi spus: am o prietena, te caut cand n--o sa mai am.
Asadar, daca te multumesti cu statutul de "amanta", stai langa el. Fii sigura ca-si va mai gasi si alte prietene oficiale in timp ce e cu tine.

| mgtow a răspuns:

Nu e bine sa te bagi intr-o lrelatie cu unu mai mare de 10 ani decat tine pentru ca mai incolo ori tu pe el ori el pe tine te inseala sau il inseli

| deea40 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar prietenul meu e mai mare cu 10 ani si ecav ca mine... eu i-am zis ca imi place de el si dupa un timp am ajuns sa fim impreuan acum suntem impreuna de 7 luni app deci succes. vorbeste cu el.

| inna a răspuns:

Cum adica prietena lui nu se poarta ca una adevarata? Sau poate ca gelozia te face sa spui asta? Mai gandeste te inainte sa intervi intre ei, ar fi urat.

| Sarpedan a răspuns:

Fa-i ochi dulci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ei bine diferenta e destul de mare.Depinde si cati ani ai.Esti sigura ca el chiar simte ceva pentru tine? S-ar putea sa ti se para doar...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te baga. Nu ai treaba cu relatia lor. E la ei acasa. Chiar daca prietena zici ca nu se poarta ca una normala poate te inseli. Poate te-a mintit ala ca sa stai cu el. Cel mai bine nu te bagi. :-)