| fresh17216 a întrebat:

Buna cum stiu daca o fata ma Place? ea nu a mai avut niciodata prieten! eu ii cunosc pe parintii ei si mai mergem cateodata la iarba verde impreuna! ori de cate ori vorbesc ceva de ras Cu tatal ei Sau Cu altcineva ea se uita la mine si imi zambeste  dar cand ma uit la ea nu evita sa ma priveasca si sa imi zambeasca! eu o Plac si Nu stiu cum sa intru in vorba Cu ea! Nu vreau sa ii scriu Mesaj pentru ca ce stiu eu la cine il arata ea!

8 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pai e simplu, daca nu vrei sa-i trimiti mesaj poti sa o suni (eventual ii spui ca a fost din greseala), si uite asa ai rezolvat toata problema.

| FaraNume1245 a răspuns:

As spune ca te place, dar e timida. Fa tu primul pas.

| LexiEla a răspuns:

Depinde de personalitatea ei. Daca e introverta, doar se va uita la tine, roseste, raspunde scurt cand o intrebi ceva, poate se si balbaie, va vrea sa stea pe langa tine. Daca e extraverta, se va baga in vorba cu tine cand are ocazia, te roaga sa o ajuti cu ceva, iti vorbeste deschis, roseala la fel... Ai putea sa-i spui subtil ca o placi sau, mai bine, i.o arati. Incearca sa o incluzi in viata ta privata (adica fara iesirile cu parintii ei)

| fresh17216 explică (pentru LexiEla):

Multumesc pentru raspuns! sa stii ca ai dreptate de multe ori se balbaie cand este langa mine! ea este genul de fata introverta! Cum as putea sa ii arat ca o Plac?

| LexiEla a răspuns (pentru fresh17216):

Cand va mai vedeti stai mai aproape de ea. E important sa te implici tu. Glumeste cu ea, aranjeaza.i parul pe motiv ca "e un pic ciufulit", invit.o la un suc, la o plimbare in parc. Complimenteaz.o.

| Salontanul a răspuns (pentru LexiEla):

Cand desparti doua cuvinte prin inlocuirea unei litere sau mai multe, se pune cratima nu punct!

| Salontanul a răspuns (pentru LexiEla):

Personalitatea sau persoana este introvertita (extravertita) nu introverta (extraverta).

| Bellutza02 a răspuns:

Daca te place ar trebui să simți asta.Depinde de personalitatea ei, din cate ai spus tu nu îmi pot da seama daca te place, fiindcă
fiecare fata e diferită și acționează diferit.Cum ar fi să o întrebi direct? Sunt sigură că nu ar fi deloc atât de rău pe cât îți închipui.