| fdsdf a întrebat:

Buna curind e ziua prietenei mele si noi dorim sai facem o petrecere surpriza. Ce fel de petrecere sa facem si ce cadou sa-i luam?

6 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Viiiiin si euuuuu.
Cum ce petrecere? Pe placul ei... nebuna sau linistita? SI ce cadou? Flori si un pluover de iarna. tongue

| JeSa a răspuns:

Buna!, oh la mai multi ani cu sanatate iubitei!, eh as zice sa-i cumperi ceva semnificativ precum o initiala de aur/argint sau ceva decorativ pentru casa(pe langa niste flori artificiale da bine un tablou, veioza, ceas, etc. )!, Sa va iubiti mult!, Pa!

| r8driver a răspuns:

Surpriza ar fi un striparrolling on the floor dar tinind cont ca sunteti minore cade striparulrolling on the floor altceva nu stiuthinking

| adeana a răspuns:

Depinde de buget si de numarul de persoane invitate.
Pentru 12-15 persoane invitate, se poate organiza la sarbatorita acasa, daca spatiul permite si complotand cu familia ei - stabiliti orele cand lipseste de acasa, cine e dispus sa va ajute - parinti / frati / surori / verisori / prieteni / colegi / vecini etc. Daca nu se poate acasa, atunci la alta persoana din anturaj, care isi pune casa la dispozitie.
Daca stati mai bine la capitolul buget, puteti inchiria un local sau o parte a unui local. Daca faceti petrecerea intr-una din zilele saptamanii de lucru, cand nu sunt foarte aglomerate, puteti negocia la bautura sau gustari - asta depinde de voi.
Dupa ce s-a rezolvat problema locului, trebuie amenajat pentru aceasta ocazie deosebita - baloane, pancarda cu "La multi ani, X" si toate cele necesare - pahare, farfurii de unica folosinta (nu se sparg si se gasesc de cumparat unele speciale pentru petreceri), tacamuri, servetele. In functie de numarul de persoane, stabiliti si cantitatea de bautura si mancare - de preferat sa luati din metro sau selgros - preturile sunt considerabil mai mici la sucuri, sampanie sau alte bauturi. La fel si la chestiile nelipsite de la petreceri - alune, grisine, saratele etc. Daca petrecerea se intinde pe mai multe ore, aveti nevoie si de ceva mancare - fie pregatiti voi diferite aperitive sau sandwich-uri, fie le luati de la firme de catering. Sa nu uitati de tort si lumanari - e momentul culminant al serii.
Sa nu uitati de aparatul foto si de un cadou simbolic - ii va ramane amintirea acestei petreceri, dar si un cadou ajuta ca surpriza sa fie completa: o bijuterie mica, o rama foto cu o poza cu toti invitatii, ceva ce-si doreste.
Cineva trebuie sa fie mereu cu sarbatorita, s-o care prin magazine sau la un ceai pana cand sunt toate pregatite. Sa n-o lasati sa banuiasca nimic, sa fie surpriza tot. Sa incercati sa luati legatura cu oameni care ar vrea ea sa fie acolo - fosti colegi de generala / liceu / facultate sau rude aflate la distanta, oameni care ii sunt dragi.
Asta e o petrecere tipica, dar e mereu apreciata, cu atat mai mult cand sarbatorita nu banuieste nimic si n-a mai primit asa ceva.
Have fun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ii place ei cel mai mult.Cadou bluza parfum si un baiat.