| NEC a întrebat:

Buna big grin acum 2 zile am primit o chitara clasica Hora Laura. De cantat stiu sa cant un pic, dar am o problema. Vreau sa invat o melodie dar nu stiu ce inseamna linia neagra de pe toate corzile, trebuie sa le apas pe toate in acelasi timp. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| caravaggio a răspuns:

Da exact, trebuie toate apasate cu aratatorul in acelasi timp, se numeste acordul F.

2 răspunsuri:
| NEC explică:

Dar ce inseamna 4fr sau 1fr de sub acord happy

| NEC explică:

AA laughing am uitat cand apas cu aratatorul trebuie si sa le cant in acelasi timp big grin