| AndreCrazy a întrebat:

big grin Am si eu o mica problema... In ultima vreme dau numai de tigani. straight face. NU STIU ce sa mai fac! Merg in parc, se iau de mine, cand merg pe strada, la fel! Nu mai pot sta nicaieri cu prietenii din cauza lor. doar in fata blocului straight face. De ce sunt asa de multi? Si de ce se comporta asa? Sunt si ei oameni, inteleg... dar de ce se comporta de parca ar fi niste animale? Si ce pot sa fac ca sa nu ma mai intalnesc cu tigani? Nu sunt rasista. dar mi-e frica. straight face

Răspuns Câştigător
| Blueeeeee a răspuns:

Poi inseamna ca ai lipici la tiganilaughing Glumesc. Hmm... Nu stiu cum sa-ti zic dar tiganii (dupa parerea mea, vorbind de majoritatea lor nu de toti ) sunt niste inculti si neadaptati... Nu cauta decat sa iasa in evidenta prin lucruri infecte, negative pentru ca prin ceva pozitiv nu prea le iese. Mi se pare si normal sa-ti fie frica. Nu prea stiu ce este de facut. In orice caz, nu trece prin zonele populate de ei, iar daca ii vezi incearca sa-i ocolesti pe cat posibil big grin. Have a good day!winking

3 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Nu ii baga in seama, si daca tot se iau de tine, apeleaza la politie, sau la un adult.

| zDenYz a răspuns:

Buna cred ca ar fi mai bine sa vorbesti cu un parinte sau cu niste prieteni sa le spui...Sau cand se leaga de tine suna la politie.Asa sunt aproape toti nu-i baga in seama se plictisesc si pleaca. Sper ca team ajutat.De scapat de ei nu prea poti decat daca stai inchis/a in casa

| llust a răspuns:

Aici e mai complicat. sunt unii tigani de treaba, dar sunt si altii mai putin de treaba. si eu am avut probleme cu tiganii cand am fost mic, dar cu timpul a trecut. eu fiind baiat, m-am enervat asa de tare incat l-am batut pe un tigan asa de tare ca a ajuns la spital. de atunci foarte rar, sau de loc mai au tiganii treaba cu mine. ideea e ca nu trebuie sa le arati frica, trebuie sa ripostezi. nu ma refer sa ii bati sau ceva de genu laughing dar cand se mai ia de tine nu ii lasa pur si simplu, sau sa pleci.