| anonim_4396 a întrebat:

Buna!big grin Am un iubit si nu stiu cum sa-i spun ca iubesc pe altcineva. S-ar supara si m-ar lua la intrebari daca ii spun direct. Chiar nu stiu ce sa fac si va rog mult sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| bobby90 a răspuns:

Buna, in primul rand eu zic ca ar merita sa stie adevarul. Logic ca te-ar lua la intrebari pentru ca e normal sa stie, de cand? cum? inainte sa va cunoasteti? si etc. Nu cred ca ai vrea sa fii pusa in locul lui. Am patit-o si eu si stiu cum e. Fa-o macar de dragul lui, spune-i totul. Adevarul oricat de dureros ar fi e mai usor de acceptat decat o minciuna. Succes!

2 răspunsuri:
| Alecssa a răspuns:

Pai trebuie sa te gandesti daca tu inca vrei sa fi cu iubitul tau, in timp ce iubesti pe altcineva sau vrei s.o rupi, daca e asa poti sa i.o spui direct. Daca o lungesti prea mult nu va face bine niciunuia. Dar daca vrei sa joci la doua maini, iti va fi foarte greu si te minti singura.
Deci, spune-i direct, dar in acelasi timp delicat. Bafta!

| lacrimanegru a răspuns:

Nu i spune ca iubesti pe altcineva, spune-i ca vrei sa va despartiti. cauta un motiv. ca ai mult de invatat sau nu te lasa mama. cateodata nu e nacesar sa stim adevarul.