| DeliaaaMary a întrebat:

Buna big grin. Deci eu cu mama stam aici in Romania.In vara vreau sa merg la iubitul meu in Suedia. As putea sa merg singura numai cu o procura de la mama, tata fiind decedat? Am 17 ani jumate. Si daca se poate sa imi spuneti daca mai trebuie ceva pe langa o procura.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu poti, pentru ca persoana insotitoare trebuie sa semneze in fata notarului, asumandu-si raspunderea pentru siguranta ta.Incredintarea direct unui echipaj de bord, nu e posibila la noi.

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Mama trebuie sa faca o procura la notar, prin care sa desemneze un insotitor major, si atasand actul de deces al tatalui tau.

| DeliaaaMary explică (pentru Danut_Popa_1961):

Pai daca nu am un insotitor cu mine? Daca persoana respectiva ma asteapta la destinatie? Pot merge singura pe autocar?

| DeliaaaMary explică (pentru Danut_Popa_1961):

Multumesc mult pentru raspuns!

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru DeliaaaMary):

Nu poti, pentru ca persoana insotitoare trebuie sa semneze in fata notarului, asumandu-si raspunderea pentru siguranta ta.Incredintarea direct unui echipaj de bord, nu e posibila la noi.