| Andrei_Andrei_2002 a întrebat:

Daca am media 6.60 iar media la liceu este 7 am sanse sa intru? Oare o sa scada? Liceul este Gheorghe Asachi din Iasi copou

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai media 6, ok iar liceul a avut media minimă de intrare 7, ANUL TRECUT! Anul ăsta cică se așteaptă o scădere cam de 0, 5 pct în medie față de 2017. Tu scrie ca opțiune și liceu Asachi. Poate intri

| Elena9328 a răspuns:

Ai șanse.
Interesează care a fost ultima medie cu care s-a intrat anul trecut.

| anamaria82726 a răspuns:

Si eu sunt din Iasi. Nu te lua dupa mediile de anul trecut. Uita-te la cele din 2016. Fiindca examenul din 2017 a fost foarte usor. Eu am media 8, 70 si cred ca intru la Ibraileanu.vor scadea super mult mediile

| Andrei_Andrei_2002 explică (pentru anamaria82726):

Daca o sa intru la asachi o sa fim aproape?

| anamaria82726 a răspuns (pentru Andrei_Andrei_2002):

Da..eu merg la Ibraileanu pana la urma. Ambele sunt in copou ..nu? laughing)))

| Andrei_Andrei_2002 explică (pentru anamaria82726):

Da....asachi e un pic mai sus

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Da, ai sanse