| Andrei 123 a întrebat:

daca am un laptop si un calculator, ambele conectate la accelasi wirelles, inseamna acceleasi ip`uri?

4 răspunsuri:
| want2bMajestic a răspuns:

Ip urile nu au cum sa fie identice indiferent de conectiune, retea sau operator

| CatalinMG a răspuns:

Nu se poate sa aiba acelasi ip, Iti va aparea la network place "Ip conflict" atunci cand vei incerca sa setezi si pc-ul si laptopul cu acelasi ip, de obicei doar dns-urile pot fi identice

| Andrei 123 explică:

@catalin, calculatorul este conectat la wireles printr-un cablu.

| Andrei 123 explică:

Ar fi fain sa fie 2 ip`uri diferite.