| LoveForShania a întrebat:

Am un calculator si un laptop, si ambele sunt conectate la acelasi Router Wireless.Acum cateva minute mi-a aparut pe laptop ca exista cineva care are acelasi IP ca mine.Ce inseamna? Si ce poate face daca are acelasi IP?

1 răspuns:
| Tiayth a răspuns:

Toate dispozitivele conectate la acelasi router au aceeasi adresa IP, verifica adresa MAC a dispozitivelor. Poate aflat cineva parola daca apar adrese MAC suspecte si trebuie sa o schimbi