| ZambescSiGata a întrebat:

Daca puteti sa ma ajutati ca eu nu ma pricep la compuneri! Dau fundita! Trebuie sa fac o compunere in care sa prezint o intamplare imaginara pe o alta planeta? aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| Kate21 a răspuns:

Ai putea sa incerci clasicul,, masini zburatoare" sau extraterestri verzi cu antene dar ai putea si sa incerci o imagine cu o planeta in care extraterestri arata ca oameni si sunt la fel ca noi.
In orice caz alegi ai putea face mai multe intamplari interesante :
1. o poveste de dragoste dintre un extraterestru si un om (ceva clasic)
2. o cearta
3.visul unui extraterestru de a afla cum e pe Pamant (descriere)
4.cum extraterestri de pe planeta aia cred ca sunt singuri si ca planeta lor e singura din Univers si descopera Pamantul
Si asi mai avea idei. Da-mi mesaj sa-mi zici daca mai vrei si sa-mi zici si mie ce a iesit. Ok?

9 răspunsuri:
| alecs871 a răspuns:

Da, vorbeste ca te-ai dus pe o planeta care se afla la vreo 500. 000 de ani lumina in timp, si cand ai ajuns acolo, de fapt ai ajuns in Romania happy

| gabryel a răspuns:

Anna puneti imaginatia la contributie. c2rmen explica-mi si mie care e treaba cu spam-ul, sa nu gresesc si eu vreodata.

| ZambescSiGata explică:

Draga Gabriel imi pun imaginatia la contributie! Am cerut doar un ajutor! Daca nu vrei sa ma ajuti ok! Asta nu inseamna ca nu am voie sa postez intrebarea

Răspuns utilizator avertizat
| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Pe planeta Procyon 5 se afla un artefact vechi de miliarde de ani care se presupune ca ar fi fost facut de prima civilizatie a galaxiei noastre. Un explorator, un pirat, si 2 oameni de stiinta il gasesc in acelasi timp.
De satelitul artificial al planetei Auron atarna un castel metalic prins de cabluri de diamant. Locuitorii planetei construiesc primul aparat de zbor care se duce in expeditie spre castel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vedem cum o sa mai dai tu fundita cand ai sa fi suspendata pentru spam...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi dilema cum sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am nevoie de AJUTOR! am de facut o compunere amuzanta tot pe tema extraterestrilor

| bubulik13 a răspuns:

Dar in spatiu?