| coco97 a întrebat:

daca vrei sa intri la liceu pe profilul invatator-educator trebuie sa dai niste probe de ex sa canti la un instrument?

Răspuns Câştigător
| 9gag a răspuns:

Nu...oricum liceul nu e asa de important in zilele noastre desi, daca vrei sa urmezi aceasta profesie, iti recomand sa alegi un profil de romana intensiv iar apoi dai la facultatea de Stiinte ale educatiei pe specializarea care o doresti. Succes

6 răspunsuri:
| Ambassaderåd a răspuns:

Stiu ca doar trebuie sa ai o voce cat se poate de blanda si sa ai un temeperament calm si intelegator plus ca poate fi si un instrument ici-colo dar nu cred. Salut!

| tdeea6 a răspuns:

Nu ne aparat la instrument din cate am inteles profesorul canta la instrument si trebuie sa iti alegi 5 melodii care sa le canti din voce...tu iti alegi una pe care o preferi din alea 5 si profesoru iti da el alta din alea 5

| xAlecSaaax a răspuns:

Hey.deci eu am intrat la profilul invatator-educator liceul pedagogic.:d deci trebuie sa dai niste probe: desen (unde iti da o natura statica), muzica ( pe mine m-a pus sa cant doar un catec. si ia mi-a batut cu pixul si eu a trebuit sa repet bataia cu palma), sport ( unde mi-a dat sa fac niste exercitii simple dupa model si 3 ture de teren ) si dictia ( unde trebuie sa reciti o poezie ) este foarte usor acest liceu... si toti am luat probele de aptitudini si la muzica, eu chiar nu am vocelaughing si am cantat un cantec ft usor de pe clasele 1-4 si ma acceptatbig grin, este un liceu foarte usor... si il recomand tuturor :*

| Lory123321 a răspuns (pentru xAlecSaaax):

Buna as dori sa stiu daca la desen ai desenat natura statica din creion sau din acuarela? Si la muzica doar atat a trebuit sa faci, adica nu ti-a dat niste note pe care tu ar fi trebuit sa le recunosti?

| Pavellina_Pave_1994 a răspuns (pentru Lory123321):

La desen se deseneaza doar in creion, iar la muzica trebuie doar sa canti 2 3 strofe :p

| Pavellina_Pave_1994 a răspuns:

Nu trebuie sa canti la instrument, nu este neaparat, canti la rece cu vocea vreo 2-3 strofe. La educator-invatator nu este neaparat sa ai o voce iesita din comun, cat de cat ..sa nu sperii copii.