| Catarina a întrebat:

De 2 luni vorbesc cu un baiat minunat si cred ca a inceput sa ma placa. Ce-i drept, imi place si mie de el dar nu stiu daca ar merge. Mama imi spune ca vorbim mult prea des (in fiecare seara la telefon, facebook, mesaje etc) si spune ca ce-i prea mult strica. Ce credeti ca voia sa spuna cu asta?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Ce e prea mult strică, de acord cu mama ta, dar în cazul comunicării nu este așa. Comunicarea puțină strică. E foarte ok deci. Eu v-aș recomanda să vorbiți în continuare și să vedeți unde se ajunge. Dacă va fi ceva nu îi ascultați pe ceilalți, aici o includ și pe mama ta, ci faceți ceea ce simțiți, pentru că asta este cel mai important.

3 răspunsuri:
| Tpeuuuu99 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa continuii la fel happy, chiar daca mama ta iti spune ca vorbiti prea des...

| nCansu a răspuns:

Hei. Ti-am citit intrebarea si sincer ma amuzat putin. De ce? Pt ca si eu sunt in aceeasi sItuatie. happy cand mama ta iti spune ca ce ii prea mult strica se poate referi la faptul ca poate ar trebui sa nu mai vorbesti asa de mult cu el sau ca iti petreci mult prea mult timp vorbind cu el si de familie ai cam uitat happy gandeste-te putin care crezi ca este motivul pentru care mama ta iti zice asta. laughing sper ca te-am ajutat :*

| Lovelovelove13 a răspuns:

Dupa parerea mea eu zic ca mama ta incearca sa faca ce e mai bine pentru tine. Ea crede ca vorbind cu acest baiat neglijezi alte lucruri, de exemplu invatatul sau altele. Poate ei i se pare mult cat vorbesti tu cu acel baiat, pe vremea ei poate nu vorbea atat. Sa nu incetezi sa vorbesti cu acest baiat si sa ii explici mamei tale ca e baiat bun(daca zici tu ca e) si ca nu e nimic rau in a vorbi cu el. Eu te inteleg pentru ca si eu vorbesc mult la telefon seara, si parintii mei comenteaza si eu vorbesc cu orele, chiar si dupa ce adorm ei. Oricum eu nu iti dau idei. Fa ce crezi tu si daca chiar consideri ca vorbesti mult incearca sa vorbesti mai putin, spre fericirea mamei tale, desii stiu ca e greu, mai ales cand iti place de persoana respectiva... Sper ca te-am ajutat! :*. pusy