| SexyGirlSweet1998 a întrebat:

De 3 saptamani,m-am cunoscut cu un baiat! Vorbim stim aproape totul unul despre altul chiar daca ne cunoastem de putin timp. Ne intelegem super ok! Si sa nu se inteleaga gresit,nu e vorba de o relatie. E doar o prietenie foarte buna, am vorbit despre asta nici el nu simte ca ar fi cazul de ceva mai mult deocamdata! Insa mama lui nu e de acord ca el sa aiba prietene fete, chiar daca sunt doar prieteni. E ciudat, ca are 15 ani, e cu un an mai mare ca mine si a mai avut o prietena cu care a fost impreuna 5 luni dar l-a descoperit maica-sa! Cum fac sa-i explic ca eu cu el suntem doar prieteni buni si atat?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ar trebui sa stie ma-sa de prietenia voastra? Sterge si el mesajele dupa ce vorbeste cu tine, va intalniti in alta parte decat la el acasa si aia e, atatea griji pentru nimic.

| SexyGirlSweet1998 explică (pentru anonim_4396):

Am uitat sa mentionez ca uneori ma-sa il urmareste pe afara!

| anonim_4396 a răspuns (pentru SexyGirlSweet1998):

In cazul asta e nebuna. Baiatu' are 15 ani, are de gand sa il tina de mana pe insoara, ce vrea? E doar o amicitie nu inteleg de ce face atata caz
Continuati sa va intalniti, o ignorati pe ma-sa si poate se va obisnui si ea cu situatia ca alta solutie nu vad decat sa o omorati.
Cat de retardat trebuie sa fii ca parinte sa nu iti lasi copilul sa aiba o amica la 15 ani. Daca o sa ajunga sa aiba 30 de ani fara sa fi avut vreo iubita si sa stea numai la jocuri video nu cred ca i-ar conveni pentru ca atunci si-ar dori nepotei, dar ea nu stie ca pana acolo trebuie intai si niste comunicare, iesiri, alea, alea.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Explica-i frumos ca nu simti nimic pentru el, ca e vorba doar de o prietenie, nu de o relatie. totusi, are o varsta destul de mare... o fata si un baiat pot sa fie si doar prieteni.

| SexyGirlSweet1998 explică (pentru BlackEyedGirl):

Sigur ca da.El e un gen de tip mai rebel swaggie, insa lupta cu maica-sa in fiecare zi care e o femeie de moda veche! Multumesc pentru sfat! happy

| VladHelp a răspuns:

Explica-i foarte rafinat si sa te porti mai baieteste cu el.