| con12ro a întrebat:

Buna,de acum vreo 3 zile am o durere in partea dreapta abdominala putin mai jos de buric si in dreapta si ma intrebam daca nu poate fi apendicita.nu ma doare in continuu dar atunci cand ma misc putin mai rapid sau ceva de genu ma doare putin.am incercat sa ridic genunchiul pana la baza gatului,nu am simtit nimic,asa ca nu cred ca e apendicita,dar totusi, ce alt ceva poate fi? funda

Răspuns Câştigător
| CherNadya a răspuns:

Nu te ingrijora! Nu e cazul! O seara buna!

9 răspunsuri:
| venilla a răspuns:

Hei! Aceleasi simptome le-am avut si eu, numai ca erau insotite si de stari de greata. Am fost la medic si mi-a zis ca am apendicita cronica, dar nu e de operat, si durerile sunt datorate anumitor alimente (ti s-a intamplat ca dupa ce ai mancat ceva anume, sa apara durerile?). Mi-a spus sa evit pe cat posibil acele alimente, precum si strsul si efortul happy

| con12ro explică (pentru venilla):

Aha,am stat mai bine si m-am gandit si cred ca este colonul, deoarece urmez o dieta, si creed ca organismul nu este obisnuit cu alimentele pe care le consum acum, plus de asta, nu prea am scaun deloc

| venilla a răspuns (pentru con12ro):

A, am inteles. Pai atunci, sa ai grija de sanatatea ta. Nu stiu ce dieta urmezi, si poate nu ar trebui sa ma bag, dar, daca vrei, cauta pe facebook pagina doctorului Andrei Laslau, acolo descrie in amanunt diata keto, sunt multe retete si chiar da rezultate intru timp scurt! Ceao:*

| CherNadya a răspuns:

Buna,esti fata nu? Este o durere de ovar, nu e apendicita, nu-ti fa griji! Oricum e normal, Noi fetele suntem sensibile asa ca e normal sa te mai doara din cand in cand. Funda?

| con12ro explică (pentru CherNadya):

Nu sunt fata straight face

| CherNadya a răspuns (pentru con12ro):

Ok,atunci poate fi apendicita dar nu inseamna neaparat ca e vorba de operatie.pur si simplu la un pic de efort e o mica durere.

| con12ro explică (pentru CherNadya):

Nu stiu ce sa spun, e mult mai sus de apendicita, cu 2 cm mai in jos de buric, ce credeti?

| CherNadya a răspuns (pentru con12ro):

Nu sunt doctor si nu imi pod da decat cu parerea.Cel mai bine este sa vizitezi un medic daca chiar te supara asa tare. Oricum daca nu iti face pribleme mari nu e cazul sa te alarmezi, e normal dupa o fuga sa te intepe.O seara buna!

| con12ro explică (pentru CherNadya):

Da,nu imi face mari probleme,si cand stau pe loc,nu simt absolut nimic,am mai patit asa,acum un an,am fost la doctor,nu aveam nimic,cred ca asta se intampla si acum,a,si apropo, nu prea am scaun, la apendicita ai diaree, asa ca eu cred ca e doar o durere de moment, probabil peste cateva zile imi va trece!

| CherNadya a răspuns (pentru con12ro):

Nu te ingrijora! Nu e cazul! O seara buna!