| anonim_4396 a întrebat:

De cand ma stiu mereu am fost mai timida.Am observat ca fetele cu mai mult tupeu mereu sunt un pic mai preferate de baiati.:d As vrea sa fiu si eu un pic mai indrazneata, dar nu stiu cum sa reusesc.Ma puteti ajuta voi? Dau >funda:d

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu mai privi peste gard!
Fii tu însăți și acceptă-te așa cum ești, este suficient.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Incearca sa ai mai multa incredere in tine...
Acum ceva timp in urma a fost facuta o postare pe site. Sper sa ai rabdare si sa citesti :http://www.tpu.ro/......ercand-sa/
Sper sa te ajute :)

O zi buna:D

| Ciresikaaa a răspuns:

Draga mea,

nu trebuie sa iti schimbi stare sau firea pentru. un baiat sau pentru. ceva chestie minora,

cu timpul vei putea trece peste asta,

prima data e mai greu si dupa aia te obisnuiesti,

incearca sa iesi mai mult cu fetele mai indraznete si sa ai intodeauna subiecte de discutie si va functionawinking

succes in continuarekiss

| Amachia a răspuns:

Paai, uite de ex, ca sa fiu sincera eu sunt una din fetele alea, cu mai mult tupeu.Adica ma exteriorez si vb cu toata lumea si...sunt mai indrazneata, dar nu mi se pare ca sunt mai preferata de baieti.
Eu iti dau un sfat dar nu stiu daca o sa il iei in considerare sau nu. Nu iti dori sa fii ceea ce nu poti fi, adica daca asa este felul tau, nu incerca sa te schimbi doar ca sa fii placuta de baieti. ei te vor place si asa. Ok nu zic nu vb cu ei te bagi cu ei in seama(in limita discretiei adica sa nu fii "nesimtita" si sa te trezesti asa vbind) gen hei ce faci ti-ai facut tema? sau chestii din astea si si prietenoasa cu ei pentru ca un baiat nu va suporta niciodata o fata care desi e indrazneata are gura mare si e nesimtita, fii sigura de asta.Sau poate ele sunt mai curvulite asa si din cauza asta thinking

Mult succes si daca ti-a fost de folos, asteept raspuns peste ceva timp si sa imi pov ce ai facut!

| adryana_6228 a răspuns:

Trebue sa crezi mai mult in tine! uite mie amicii imi spun ca am prea mult tupeu si daca am si de vanzare o gluma normal in fine... sa ai tupeu reprezinta sa nu te lasi calcata in picioare daca o colega iti spune sa stergi tabla chiar daca nu e randu tau tu trebuie sa-i spui in fata ce ai de zis nu tine in tine! nu patesti nimic! si da fetele cu tupeu au mai mult lipici la baieti deoarece le inlatura pe cele slabe si scap de conkurenta! sper ca ti-am fost de ajutor eu ti-am dat niste exemple cu ce mi-a trecut acum prin cap! bafta. fundita?