| IoanaCatargiu a întrebat:

de ce nu mi se mai deschide telefonul? ..am un BlackBerry storm ...sa rog frumos ajutati-ma.

6 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Scoate-i bateria si pune-l la incarcat (fara baterie, evident). peste citeva secunde ecranul se va porni si va arata ca bateria lipeste. Bagi bateria la loc imediat cum vezi ca pe ecran a aparut imaginea cu lipsa bateriei. De aici incolo il lasi sa incarce bateria (nu apesi pe nici o tasta absolut)
Scopul este de a vedea daca e o problema hardware sau bateria e moarta de-a binelea.
1. Daca imaginea cu lipsa bateriei nu apare pe ecran atunci e problema hardware.
2. Daca imaginea cu baterie apare si chiar dupa o ora de incarcare telefonul refuza sa se porneasca atunci problema e in baterie. Te duci cu ea la service ca sa-i dea un impuls.
Sper sa isi revina happy. Succes! Daca nu da erezulate metoda asta, du-l la centru!

| fundita5 a răspuns (pentru Konata):

Mersi, mi-a fost de folos raspunsul tau

| CreativeGirl a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine-ar fi sa-l duci la un specialist.Succese!

| elyfel a răspuns:

Scoate bateria de la telefon, apoi pune-o la loc si baga-l la incarcat

| mihay198722 a răspuns:

Am si eu un astfel de telefon tot cu problema asta, azi i-am luat baterie noua si tot nu mi se aprinde deloc, nu da nici un semn de viata, se aprinde doar ledul rosu cand il bag la incarcat, ce as putea sa fac? care e problema cu el?

| Boss_Denis_2002 a răspuns:

De ce numi-se ma-i aprinde telefonul primit fix din Italia,le-am bagat la incarcat ore intregi, dar nu stiu ce are, imi apare un led verde, dupa se schimba in rosu, lumina de -la ecran e alba de-a binelea