| lostsoul1712 a întrebat:

De ceva timp ma tot gandesc continuu la viitorul meu, la ce profesie as putea alege.Duc o lupta cu mine insami.Incerc de ceva timp sa imi dau seama ce vreau de la viata, ce imi place, dar nu imi iese prea bine.As vrea,daca puteti,sa imi dati cateva informatii mai precise despre Academia Fortelor Terestre din Sibiu, adica detalii ce nu le gasesc pe internet. Poate chiar din experienta voastra, daca sunteti sau ati fost studenti acolo.Cateva impresii, ce beneficii poate avea academia asupra mea? ce dezavantaje? Tin sa mentionez ca sunt fata si as vrea sa stiu care sunt probele fizice pe care trebuie sa le trec, ce trebuie sa fac. Dupa terminarea studiilor am un loc de munca asigurat si imi vor permite sa muncesc undeva aproape de casa sau ma vor repartiza ei unde vor? Daca ati putea sa imi raspundeti la intrebari v-as fi recunoscatoare.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.armyacademy.ro/
Acolo gasesti despre admitere. Despre viata de student nu-ti pot da prea multe detalii. Eu am facut demult. De atunci s-au schimbat multe si majoritatea in bine.
Despre viata de militar pot sa-ti spun ca daca as mai avea 19 ani as lua-o de la capat.