| deea2sabau a întrebat:

de ceva zile ma framana ceva. Ma cunosc cu un baiat de catva timp bun, dar doar de 3 luni vorbim aproape zilnic. El e foarte secretos, misterios plus ca ne mai si certam gandim mai diferit eu am 17 ani, el 21. El mi-a spus ca ii sunt draga la fel si el mie. Dar el tot imi mai propune sa facem dragoste nu m-a obligat ci doar daca vreau si eu. Adevarul e ca el nu prea imi ofera prea multa atentie, ne-am vazut de cateva ori, dar el mi-a spus ca ofera mai multa atentie fetelor care stiu sa puna puncul pe "i". Eu inca sunt virgina, si recunosc ca as vrea, dar mi-e frica. Oare merita sa fac ceva ce as putea regreta? Daca vrea doar sa profite de mine? Desi nu e genul si mi-a spus de multe ori asta, nu pot sa stiu ce are in cap... Plus de asta daca ar afla mama si-ar pierde toata incredera in mine si s-ar comporta mai urat ma gandesc... Ma puteti ajuta cu niste sfaturi.Azi trebuie sa-i dau un raspuns si sunt foarte derutata

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin modul de a se comporta cu tine nu merita nici macar un minim sentiment de iubire dara-mi-te sa-i mai oferi "pe tava" virginitatea ta.Stai asa cum esti pana in momentul in care il vei gasi pe cel care va merita cu adevarat acel moment unic si de neuitat pentru amandoi.Sunt ferm convins ca vei regreta foarte mult si foarte curand daca vei ceda la insistentele lui. Pa, pa.

| T0T a răspuns:

Dacă te-ar iubi ar trebui oricum să îți acorde toată atenția și să se comporte mai bine cu tine. Eu te sfătuiesc să nu te grăbești deloc. Ai motive să te gândești îndoielnic în ceea ce îl privește. Timpul îți va arăta mult mai bine dacă într-adevăr ține la tine, și dacă ar face-o ar aștepta și ar avea răbdare până când ai fii pregătită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"si sunt foarte derutata" cum naiba poti fi derutata? nu da 2 bani pe tine, vrea doar sex. nu trebuie sa fii Einstein sa iti dai seama. dar tu ca multe altele ( nu toate ) te vei duce, veti face sex, el pleaca cu altele, si dupa "ce porci sunt baietii". pai sunt, deoarece exista "inteligente derutate" ca tine.

| biencutza123456 a răspuns:

Asculta-ma pe mine:VREA SA PROFITE DE TINE! Crede-ma stiu ce vorbesc.Se vede dupa el din moment ce nici nu prea iti acorda atentie.Sa nu te gandesti ca dupa ce vei face dragoste cu el iti va acorda mai multa atentie.Va fi la fel, s-ar putea chiar sa prezinti interes si mai mic pentru el din moment ce te-a avut.Asculta-ma NU SE MERITA!