| Anomisqwq a întrebat:

Buna de curand am inteles ca cei de la Ajipis ofera o indemnizatie tinerilor care au fost in plasament cu conditia ca acestia sa continuie studiile sau sa aiba un loc de munca, intrebarea mea este daca mi schimb locu de munca si am o pauza de 1 sapt max sa zicem in care mi caut alt job si aduc adeverinta la ajipis as putea beneficia de indemnizatia respectiva sau mi o intrerup. Am inteles ca nu am voie sa fac pauza mare stiu ca mi trebuie o adeverinta de la munca 1 la 3 luni. Nu prea stiu cum stau lucrurile

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Cel mai probabil pauza mare inseamna luni, nu doar o saptamana.Mergi direct acolo pentru a primi un raspuns adecvat.

| Hyperion7 a răspuns:

Cel mai pertinent răspuns îl afli fix de la ei.Asa că întreabă-i și afla!