| Sssssss29484 a întrebat:

Buna,z beneficiez de o indemnizatie de plasament de la ajipis iar astazi nu am primit banii cum ii primeam mereu, stiu ca trebuie sa aduc o adeverinta de salariat la 3 luni am adus insa acum am contractul suspendat pe luna decembrie, are legatura oare? O sa i mai primesc vreodata?sad

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ti au suspendat contractul numai primesti nimic, intreaba i pe ei de ce ti au suspendat contractul si ce se mai poate face in situatia asta sa iti recuperezi banii.

| Sssssss29484 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am intrebat azi la munca mi au spus ca nu e suspendat ci doar e concediu neplatit (cfs)

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Sssssss29484):

Atunci nu vei primii bani, anul viitor adica din ianuarie o sa mai primesti bani, dar tu de ce nu ai fost anuntata de acest lucru ca intrii in concediu fara plata? Tu ti ai luat concediu? Sau ei te au trimis in concediu?

| Sssssss29484 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ei m au trimis

| Dragobeta a răspuns:

Daca ai contractul suspendat, pentru ce sa-ti de bani?