| Annie_3559 a întrebat:

De curand m-am despartit de iubitul meu, aveam impreuna cu el 7 luni, insa cum e vacanta a plecat 1 luna in Italia, inainte mi-a spus daca o sa-l astept si daca o sa-l mai iubesc la fel de mult, i-am raspuns ca da si el la fel.Insa inainte cu o saptamana sa plece ne-am certat din cauza lui, pe moment am zis ca poate o sa ne impacam si va fi la fel, dar certurile noastre erau tot mai dese si am hotarat sa pun punct relatiei crezand ca poate imi va fi mai bine, mai bine fara el.Acum e plecat, mi-a dat un mesaj inainte sa plece din tara si mi-a urat vacanta placuta, i-am raspuns prin acelasi fel. Dupa o saptamana nu mai puteam de dorul lui si i-am trimis un mesaj spunandu-i cal iubesc mult si mi-e dor de el, etc. N-am primit nici un raspuns, credeam ca nu la primit. Dupa cateva zile a intrat pe mess si mi-a spus ca nu mai are rost, ca s-a terminat totul intre noi, i-am spus ca inteleg si ii voi respecta decizia.Insa nu pot, mi-e tare greu fara el, acum cand incepem sc [suntem in acelasi liceu]nu stiu cum voi proceda, daca imi va cere sa ne impacam ce sa fac(poate acum era prea orgolios]? Mai merita dupa ce l-am rugat sa fim impreuna? sa ma intorc la el, poate o sa ma faca din nou sa sufar. Ce credeti?happy

Răspuns Câştigător
| pengu a răspuns:

Hey,
păi uite o primă greșeală: "ne-am certat din cauza lui"; draga mea, într-o relație nu este niciodată vina doar a unuia (decât cu foarte foarte mici excepții).
eu te sfătuiesc ca atunci când se întoarce, să încerci să vorbești deschis cu el (nu cred că el nu mai ține la tine, totuși sunt 7 luni), să încercați să lăsați orgoliul și încăpățânarea de-o parte și să fiți calmi și sinceri (împărtășiți sentimentul pe care il veți avea atunci, eu una sunt sigură că vă iubiți). aa. și dacă vă împăcați, asta nu înseamnă că nu mai trebuie să țineți cont de cele de mai sus.
totul va fi ok, indiferent de ce decizie ei (sau luați), încearcă să vezi partea plină a paharului, chiar dacă e ceață happy
baftă tongue

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Greu de crezut ca se va schimba in mod miraculos sad oricat de mult tu ai spera.nu e bine nici sa il indepartezi de tot... o relatie de amcitie cred ca e cea mai buna.succes! happy

| anyana a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sati asculti inima si sa crezi in dragostea fata de iubitul tau daca nu poti gasi pe altcineva mult mai bun decat el trebuie sa incredere in tine si sa faci ce crezi de cuviinta

| emotivegirl a răspuns:

Daca lui nu ii mai pasa de tine, dc tie ar trebui sa-ti mai pese de el...

| relaxo a răspuns:

Buna asam am patit si eu si nu prea mai a ost ceva de facut doar cateva incercari timide adica un suc un mesaj de genul mie doar de tine si gata a doua zi nu mai era nimica am suferit mult dar dupa a4 5 luni mi-a trecut. Viata nu se opreste in loc pentru suferinta asta o sa mai gasesti pe altul si o sa iti treaca sunt sigur ca e asa.

| Erika120192 a răspuns:

Buna happy eu cred ca ar trebui sa-ti asculti inima daca ea zice sa te intorci la el intoarce-te! iar daca el nu vrea incearca sal convingi spunandu-i ca il iubesti si ca nu poti rezista fara el. poate a zis asa ca e suparat dar lasa-l putin singur nu-i mai spune nimic si dupa catva timp intreaba-l din nou ( sau poate te intrebare el ) stiu ca pare un rasp cam stupid dar... eu mi-am spus parerea oricum : Noroc in continuare si sper sa va impacarti happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fe las ca te consolez eu cauta ma p messrolling on the floor vin eu la tinea ca p mess ma depaseste

| Kaz3kag3 a răspuns:

Ascultati inima si fa ce crezi tu mai bine

| andreutza_4339 a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat nikiodata nu e prea tarziu