| AlexandraIrn a întrebat:

De vreo jumate de an mi-am pierdut toti prietenii, nu mai tin legatura cu niciunul pentru ca am iesit numai cu iubitul meu, nu stiam daca iesim in fiecare zi (eu si el) asa ca ma pregateam pentru intalnire si daca imi spunea ca nu mai putem iesi, era prea tarziu sa ies cu prietenii. Acum ma simt foarte singura(iubitul meu e departe, la 30 de km si nu pot sa ies cu el decat o data pe saptamana). Ce sa fac? prietenii mei vechi nu mai vorbesc cu mine.

Răspuns Câştigător
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Pai atunci inseamna ca nici ele nu iti mai sunt prietene si nu merita prietenia ta insa hai sa fim seriosi nu mai esti copil mic incearca sa iti faci multi prieteni noi pentru ca sunt sigur ca vei reusi nu o spun pentru funda dar fiecare om poate fiecare avem ceva special nu cred ca semeni cu un monstru sa nu se apropie nimeni de tine. Vand in timp ce iti faci u treaba poti sta pe fb logata si sa mai trimiti un mesaj unei prieten/prieten asa nu se vor mai simpti neglijati. Sa nu uiti nicidata ca Indiferenta Doare cel mai mult. L inceput ai fost indiferenta si nepasatoare cu prieteni tai asata fara sa vrei acum roata s-a intors si simti ce au simptit si ei atunci când tu ai zambit dar ei... nu e capat de lume
Mergi inainte vei reusi sa stii ca lucrurile bune se incep cu pasi mici mic mici dar la final fiecare are o bucurie.
Succes!
Cu Drag Roibu Constantin!

7 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Fa-ti prieteni noi.

| neutrino a răspuns:

Cerseste-le indurare si poate ca vor avea mila de tine.

| T0T a răspuns:

Inseamna ca nu ti-au fost prietene adevarate. Treci peste, nu cred ca esti dependenta de ele...

| gabriel87000 a răspuns:

Asta e prostia unora de acum daca ai gagiu lasi totul deoparte prieteni, petreceri etc

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut! E frumos sa ai o persoana iubita langa tine dar in acelasi timp ai nevoie si de alte persoane langa tine penbtru ai tine locul iubitului tau atunci când esl nu este si ma refer strict la faptul sa ai cu cine mai socializa. Este important sa ai si prieteni deoarece spre exemplu s-au despartit oameni dupa 10 de ani de casnicie, drept urmare te rog sa incerci sa le explici preietenilor tai situatia si ca iti pare rau ai fost prinsa de valul Iubirii, inceraca sa iti vizitezi mai des fostii preteni fostele prietene, sa stii ca este foarte important sa ai si alti oameni alaturi de tine. Imi va face placere sa vad pe tpu.ro ca ai reusit sa te reintregrezi ca ai multi prieteni ca razi, glumesti, te plimbi, vorbesti cu ei.
Cu Drag Roibu Constantin!

| AlexandraIrn explică (pentru Constantin_Roibu_1994_T7BK):

Iti multumesc foarte mult pentru cuvintele frumoase :* dar acum fiecare prietena de-a mea are iubitul ei si imi va face la fel cum le-am facut eu lor sad

| AlexandraIrn explică:

Precizez ca sunt in clasa a 12-a si nu am foarte mult timp sa ies, trebuie sa si invat, dar in weekend cand vreau sa ma relaxez, simt nevoia sa ies cu cineva, sa ma confesez unei prietene foarte bune, dar constat ca sunt singura sad