| soul2soul a întrebat:

de vreo luna m-am apucat sa fac exercitii cu gantere, abdomene, flotari si la inceput facem in fiecare seara dar acum nu mai am ambitia de atunci si nu stiu cum sa o fac sa revina acum seara cand ajung acasa nu mai pot sa fac nici niste genoflexiuni plsssss ajutor cum sa fac sami revina ambitia?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Redu din mancarica, este cea mai buna metoda, te-ai lenevit si te-ai ingrasat un pic, daca esti satul, n-o sa ai chef de gantere, intre mese, inainte de gantere, un pas alert in parc eventual cu prietena sau prietenul, stai pe loc la bucatarie si sari, este un inceput.

4 răspunsuri:
| lily09 a răspuns:

Pune un poster mare pe usa cu unul mare si musculos..hhhahahaha.....si atunci o sa-ti vina cheful

| danutzsan a răspuns:

Unde-i animalul din tine? esti barbat sau cotor de varza? Men sana in corpore sana ziceau latini. SPOR LA FLOTARI

| Fazanu a răspuns:

Pai depinde de multi factori. Intr-adevar conteaza si alimentatia. Si, cel mai important, ambitia nu iti revine daca faci tu ceva, ambitia vine din starea ta de spirit. Nu incerca sa faci multe exercitii o data, fa mai putine si de mai multe ori pe zi.

| kiske a răspuns:

Poate te ajuta filmuletul asta http://www.youtube.com/watch?v=sAPv_DhIFkQ&feature=channel_page
Cand n-am chef sa merg la sala asta ma motiveaza, poate merge si la tine :P