| Pacquiao a întrebat:

Credeti ca poti face muschi acasa facand tractiuni,flotari,abdomene, genoflexiuni si exercitii cu gantere si haltera? Funda, daca argumentati raspunsul happy

Răspuns Câştigător
| Cl3ar a răspuns:

Ce zici tu se cheama calesthenics ...si da, o sa faci muschi deoarece iti vei folosi greutatea propriului corp.Tractiunile sunt cele mai eficiente, le combini cu ganterele si halterele.Totodata faci exercitii pentru abdomen tot la bara de tractiuni.Da-mi mesaj si iti spun mai multe big grin

| Pacquiao explică (pentru Cl3ar):

Trimite-mi tu, te rog..as vrea sa stiu ce exercitii sa fac pentru forta si ce exercitii pentru masa..si as vrea sa stiu din ce cauza ma dezechilibrez cand cineva ma impinge...indiferent ca ma impige tare sau incet, ma dezechilibrez si vreau sa rezolv problema. happy Ce trebuie sa fac? big grin

11 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ai uitat sa spui de alimentatia speciala pentru muschi.

Doar cu exercitii NU pui muschi ( decat ft putin ).

| VladyXR a răspuns:

Toate ce faci iti vor strica spatele daca faci in exces.

| Pacquiao explică (pentru VladyXR):

Si daca faci putin, faci degeaba tongue
Eu cred ca cu cat mai mult, cu atat mai bine happy Se dezvolta muschii happy

| VladyXR a răspuns (pentru Pacquiao):

Am uitat sa precizez ca doar ai voie un exercitiu, ca sa adapteze imediat la ceea ce faci, daca le faci pe toate odata vei simti dureri de spate, intelegi?

| Pacquiao explică (pentru VladyXR):

Adica de exemplu azi fac un exercitiu, maine altul...adica sa nu fac toate grupele in aceeasi zi.La asta te referi?

| VladyXR a răspuns (pentru Pacquiao):

Da!

| nouatigaraelectronica a răspuns:

Bineinteles ca se pot face muschi daca aveti vointa. Dintre cele enumerate mai sus de dumneavoastra, cele mai folositoare sunt tractiunile pentru ca modeleaza tot corpul.

| Pacquiao explică (pentru nouatigaraelectronica):

Si daca un baiat de aceeasi varsta e putin mai dezvoltat, cum ajung la acelasi nivel fizic cu el? happy

| Alexboss011 a răspuns:

Da poti face deoarece exercitiile descrise de tine se fac si pe la sala

| Pacquiao explică (pentru Alexboss011):

Si daca un baiat de aceeasi varsta e putin mai dezvoltat, cum sau ce pot face sa fiu la acelasi nivel fizic sau chiar mai dezvoltat? happy