| cinedecattn a întrebat:

Buna deci am o prietena care m am certat cu ea si cea mai buna prietena a mea sa aproape tot timpul cu ea si eu la scoala sunt intro clasa cu ele si nu sunt prea vorbareata si in pauze n am cu cine sta si cand merg acasa merg singura. ce sa fac? va rog sa ma ajutati de o luna incerc sa ma impac cu prietena mea si ea nu vrea sa vorbeasca cu mine

1 răspuns:
| MenInShadow a răspuns:

Intai de toate, invata sa scrii corect, ca sa putem citii intrebarea cum trebuie.
Daca nu vrea, nu ai ce-i face, poate ai gresit prea rau daca dupa atata timp inca nu vrea sa va impacati.
Cauta o alta prietena, nu neaparat pentru a devenii "bff" cu ea, ci mai mult pentru a-ti face vechea prietena geloasa, si asa, prin gelozie, poate va impacati.
O alta metoda pe care am vazut-o parca mai demult, si intr-un film, si in viata reala, este un inamic comun.
Cand doi oameni au un inamic comun, si ei stiu ca este acelasi, de obicei, nu de prima data, dar in scurt timp, incep sa lucreze impreuna impotriva acelui inamic, si distrandu-se, se impaca, sau ceva de genul, poti incerca, vezi cine-i face rau, sau cine nu o suporta, si atunci cand ea are probleme, te bagi si tu s-o ajuti.