| anonim_4396 a întrebat:

Deci,am o problemuta:incepe scoala.Ei, asta nu e cine stie ce, avand in vedere ca sunt in cea mai buna clasa din scoala datorita rezultatelor de la capacitate.Doar ca eu pana acum am fost dimineata, iar acum sunt dupa-miaza. Faza e ca..ma simt asa..de parca ma sufoc,si cum eu nu prea am prietenii, o sa imi fie greu sa am adaptez la colegii noi. Daca eram dimineata, alta era treaba.Dar pana acum..mai si chiuleam,nu des,dar cateodata,ca toata lumea,pana la urma!laughingDar cum acum sunt in cea mai buna clasa din liceu o sa imi fie greu sa chiulesc,mai ales la mate,si nici nu o sa am cu cine,sunt numai colegi dinastia "constiinciosi"laughing. Acum vorbind serios,eu chiar ma stresez foarte tare! Si din tot manualul asta pe care l-am scris aici,intrebare initiala era:Ce sa fac impotriva acestui stres? Sa pot glumii in pauze,nu sa stau cu capul pe banca! Dar cum o sa fiu mai stresata ca de obicei si nu o sa am timp de multe,nu mai le pot promite colegilor mei asa ceva!laughingPana acum, era party in fiecare pauza daca stateai prin preajma mea!laughing
Deci, ce pot face impotriva stresului?

2 răspunsuri:
| RammsteinHH a răspuns:

Baga-te in seama printre ei.
Nu conteaza ca sunt colegi noi.

| deniiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Anul acesta si eu sunt tot dupa-amiaza, cred aceleasi lucruri ca si tn..eu o sa incerc sa imi fac multi prieteni...incearca si tulaughing