| anonim_4396 a întrebat:

Deci...anul asta a venit la noi inj clasa o colega noua(sunt intr-a saptea); mama ei este din mexic. dar tatal ei este din romania(abia anul acesta a venit in romania si este asa frumoasa, are niste sani super mari si frumosi, are un par incredibi, blond si ondulat, are ochii atat de albastri, este inalta si supla; cred ca este perfecta; ideea este ca este foarte buna, este amabila, sociabila, draguta, ii ajuta pe toti la teme; o cheama Irene(cu accent pe ambii "e")toti baietii sunt innebunitzi dupa ea, si profii la fel; j nu e tocilara, s-a imprietenit repede cu toti si deja s-a imprietenit cu toti din scoala, j fete si baieti. Iar eu sunt asa de invizibilaaaaa.trebuie sa recunosk ca sunt mai timida(m-am saturat de ea!). face totul asa de bine, are o voce de inger si un accent minunat; pur si simplu toti o adora; vreau sa stiu ce sa fac; poate pot sa-i fac vreao problema la scoala sa o dea afara din scoala noastra(ideea e ca nimeni nu are de ce sa-i faca nimic rau); poate o sa ma credeti rea; dar m-am saturat de ea!crying

11 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Imi miroase a invidie happy incearca sa ii urmezi exemplul si sa deveniti prietene.

| Libelle a răspuns:

Ash vrea s-o cunosc...in fine thu nu trebuie sa ii faci probleme pentru ca fata nu le merita. ea doar a incercat sa se inteleaga bine cu toti. toate relele pe care vrei sa i le faci or sa seintoarca impotriva ta asa ca nu te sfatuiesc, trebuie sa te apropii de ea, sa deveniti prietene pentru ca asa o sa ieshi si tu din anonimat din nou.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cea mai stupidă întrebare postată în ultima lună pe acest site!

| YOLO3e333 a răspuns:

Eu zic sa stai cuminte, termina cu tampeniile alea din capul tau si ce daca e mai populara ca tine? Bravo ei.

| PinkY a răspuns:

Poate nu esti rea, doar putin invidioasahee hee. Spui ca esti timida. De ce nu incerci sa-ti invingi timiditatea? Si eu eram la fel, insa acum nu prea mai sunt asa. Imi impuneam mie insumi sa vorbesc cu cei din jurul meu. Imi spuneam ca doar nu patesc nimic daca intru in vorba cu cineva. Si e mult mai bine asa. Incearca sa te imprietenesti cu Irene. Poate asa te va ajuta sa te imprietenesti si tu cu cei cu care ea s`a imprietenit deja. Nu mai fi rautacioasa cu ea. Risti ca prietenii tai sa nu te mai placa din cauza schimbarii tale. Bafta! :*.

| fame a răspuns:

Totusi, te inteleg big grinsi eu as murii de gelozie! serios ^^ dar gandeste'te ca ai si u prieteni tai sau gasca sau pr din cartier cu care iesi. in fine... da daca are parul blond natural. ii nasoala big grinbig grinbig grinpune la cale ceva cu o colega cu care te intelegi bine si dupa da vina pe ea ( poate merge. big grin ) xoxo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Saluthappy.
hei, nu trebuie sa ii faci ei probleme. mai ales pentru ca spui ca e o fata foarte ok, frumoasa, prietenoasa, si asa mai departe. baietii din scoala ta au reactionat asa pentru ca e "misterioasa". nu stiu prea multe lucruri despre ea. si chestia asta ii atrage. cum ne atrage si pe noi, fetele, la un baiat. dupa un timp nu o sa mai fie asa. o sa va obisnuiti impreuna, si totul o sa revina la normal. poate va si imprieteniti, nu ar stricahappy si stai linistita, majoritatea baietilor prefera o fata timida in schimbul uneia cu tupeu. asa ca, nu iti face probleme. ca sa nu mai fi asa "invizibila" poti face diferite chestii. dar nu sa iti bati joc de persoane, sa devii vulgara sau altceva... poti fii tu insati, ca sunt sigura ca esti o fata ok, frumoasa si desteapta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne...esti invidioasa?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te teme, cu timpul copiii se vor plictisi de ea happy In plus, ei debea o cunosc: amabila, sociala etc. dar trebuie sa aiba si ea un defect. Nu poate fii chiar asa de perfecta. Nimeni nu e perfect! si sunt sigura ca prietenii tai (colegii) nu vor renunta la tinehappy Sit u cred ca esti o prietena buna. Pare frumoasa, inteligenta dar intr-o zi o sa iasa la iveala defectul ei, oricare ar fi. Fii totusi mai curajoasa si incearca in ultimul timp sa fii si tu amabila, sociala pentru ca daca colegii vor renunta la ea, imediat te vor aprecia pe tine. esti doar pe locul 2. indata vei fii si tu pe primul loc daca respecti sfatul meu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa nu mai fi timida cel mai bine e sa te duci la un phisolog sa te ajute pentru ca tu o invidiezi numai pentru ca nu esti asa populara, fata aia arata bine din descrierea ta dar daca ii faci probleme nu dovedesti decat rautate si ea tot asa ramane chiar cu o problema in plus sa stii ca nu o uratestelaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar poate tu ai ochi mai mari chiar daca ea ii are albastri sau poate ai nasul mai frumos, poate are buzele subtiri tu groase sau...ai tu ceva in plus cand gasesti spune.ne si noua. Cel putin eu sunt foarte curioasahee hee