| anonim_4396 a întrebat:

M-am saturat TPU! M-am saturat de toate "fetele"(ma abtin sa le spun altfel) care isi pun tot felul de "poze pe bacebook" sa arate ca mama ce tari sunt ele, care sa imbraca su fuste pana in gat, care iau note de 3 si 2 ca ele sunt speciale. Serios acum, voi le mai suportati? Fete de genul acesta umplu romania si eu nu sunt una dintre ele, dar ma simt ciudat ca nu sunt pentru ca la scoala daca nu esti asa, gata, esti tocilara.

13 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Mai dă-le în mama lor, sunt nişte prefăcute. Fac tot posibilul să iasă în evidenţă. Majoritatea se consideră *cool* dar sunt doar patetice. Se consideră frumoase pentru că au 7 kg de glet pe faţă. Inteligente, dar nu ştiu să-şi compună singure un status. Evident că m-am săturat de ele până în gât. Chiar nu pricep de ce le place să fie *admirate* din toate poziţiile. Se consideră superioare pentru că îşi pun o poză cu un bot pe Facebook. Nu fac parte din clanul lor de afurisite dar nici nu mă deranjează să fiu numită *tocilară*. În primul rând pentru că nu sunt, în al doilea pentru că nu consider că e vreun lucru rău în asta şi în al treilea, pentru că nu pun botul la spusele unor fandosite.

| anonim_4396 explică (pentru Rockart):

laughing k, asta este E X A C T ceea ce cred si eu big grinwinking Ma bucur ca nu-s singura big grin

| Rockart a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer, şi eu.

| Alina0491 a răspuns:

Esti chiar amuzanta. treaba lor cum se imbraca si ce note iau la scoala. tu te imbraci cum te simtit bine, iti face poze cum vrei tu si-ti arati in poze tot ceea ce vrei tu. Fiecare face ceea ce-i place si cum se simte bine. Pe mine ma enerveaza fete care sunt ca si tine si se uita mereu la ceilalti. Uitati-va la voi si lasatii pe ceilalti in pace!

| anonim_4396 explică (pentru Alina0491):

Mie chiar nu imi pasa de ceilalti, dar imi pasa atat timp cat eu sunt comparata cu ele. Din partea mea e treaba lor cum arata daca nu au nici o legatura cu mine, dar daca apoi se iau de mine si ma insulta pentru ca nu sunt ca ele si pornesc zvonuri false numai ca eu nu sunt asa, asta e alta treaba, scuza-ma,

| Alina0491 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te inteleg. Dar tu fii asa cum esti si nu le lua in seama, lasale sa porneasca sute de zvonuri despre tine ( tu stii adevarul ). Ai sa vezi ca-n cele din urma tu ( cea simpla si fara fite ) vei fi mult mai castigata!

| TheBiban a răspuns:

Ziceti ca fetele astea sunt aiurite? V-ati uitat macar la cativa dintre baieti?:))Urmariti putin videoclipul...tot.

http://www.youtube.com/watch?v=iMyNDzv5Xvs

P.S.:Ar trebui sa ne facem un fel de cerc al celor impotriva lor.

| KimBianca a răspuns:

Stiu cum e oh go on. u nu sunt considerata tocilara,in schimb sunt considerata ciudata pentru ca eu nu ma imbrac ca ele [eu nu ma imbrac in fuste sa mi se vada fundu` si in bluze sa imi iasa sanii pe afara,eu sunt mai baietoasa... pantaloni stramti si un tricou mai larg,hanorac, tenisi etc ] si pentru ca nu umblu cu ele [ si cu restul` ] in cluburi si ca nu ma fac muci alaturi de ei. Si orice ar zice nu am de gand sa fiu ca ele ca sa fiu in centrul atentiei.Pe de alta parte nu prea ma intereseaza cum se imbraca ele, dr ma deranjeaza fitele si figurile de vedete =]] dar e si amuzant cand le vezi umflate in pene =]]. eu zic sa nu bagi in seama astfel de specimene oh go on. Pentru prietenii apropiati, esti speciala asa cum esti love struck. ^-^

| crissmay a răspuns:

Sunt de acord,adica daca nu esti ca ele,te trec in grupa ratatelor si etc. facebook-ul a fost invadat de ele, pe mine ma enerveaza si numele care si le pun unele cu ''... si atat'' sau ''... Ba'' ori ''dooooooltzic'',''papusik'' tot felul de prostii. Oricum tu stii cine esti, iar ele se dau mari si tot felul'asa ca nu le baga in seama, nici nu merita sa-ti bati capul cu ele.b-)

| BulinăMovă a răspuns:

Sinceră să fiu și pe mine mă enervează astea. La mine în clasă ( îi mulțumesc lui Dumnezeu) nu am așa specimene. Pe mine mă enervează să vad nume gen „Princess", „Frumusica", „Bombonik" și alte chestii de „Piți". Am avut odată niște prietene așa. Toate se luau de mine...și ele se îmbracă „decoltat" și merg în oraș de la 9 ani și au gagii de la 7 ani.Deja cred că și-au pierdut virginitatea. Ele sunt cu 1 an mai mari ca mine și îmi ziceau lucruri de genul : „Tu nu ai gagiu" sau „Pe tine nu te lasă în oraș"alte chestii eu la vârsta aia mă jucam cu păpuși nici la ora actuală nu am un iubit (am 13 ani). Cât despre faza cu tocilara...eu am menționat mai sus că nu am „piți" în clasă. Indiferent de ce aș face toți spun că eu sunt tocilară. NU trebuie să te simți aiurea că nu ești dinalea. Dinpotrivă trebuie sa fii mândră că încă nu ești așa ceva.Și nu trebuie să te simți ciudat că te consideră tocilară. Baftă!

| xXdoareuXx a răspuns (pentru BulinăMovă):

Ce norocoasa estilaughinglaughing.eu in clasa am o frumusicalaughing o stea o catelusalaughinglaughingam de toate.am si 2-3 piti si 2 curve.eu ce zic in fiecare zi cand merg la scoala este:"Doamne ajuta sa depasesc si ziua de azi!".Se simt mai speciale ca baietii le baga in seamastraight facestraight face. Cateva din ele stau la ora de sport si se schimba ultimele si cheama baietii sa stea cu ele cand sse schimbastraight facealea cauta futai de mici.Si cand le reprosezi ceva :"Dar nu-i adevarat ca mie imi place viata la maxim si o traiesc cand vreau eu"straight facenah fiecare cu viata luilaughing

| M1hai a răspuns:

Ai dreptate sunt niste fitoase astea, cel mai bine e sa le ignori! si eu te inteleg chiar daca sunt baiat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt oripilata de comportamentul adolescentilor din ziua de astazi. Facebook-ul este 'virusat' de aceste 'specimene' sa le spun asa.Trebuie sa fii mandra pentru ceea ce esti, ca nu ai cazut si tu in capcana.Nu uita: e usor sa fii depravat,greu este sa NU fi,dar merita,crede-ma! Ramai asa cum esti! Morala umana,decenta, inteligenta si bunul simt sunt mai de pret decat 'moda aceasta periculoasa'. Doar oamenii adevarati, valorosi, te vor aprecia pentru aceste calitati.
O zi buna iti doresc!