| ANDU_6620 a întrebat:

Buna deci chiar nu stiu cum sa ajuns aici am un frate mai mic si incet incet incepe sa imi displaca tot mai mult eu am 15 el are 11 si pur si simplu nu il suport mereu minte ca eu fac numai lucruri rele si nu mai pot suporta sunt genul de fata mandra care nu poate plange in fata cuiva si de aceia de multe ori intru in camera si incep sa plang si sa ma gandesc cum sa ajuns aici...

Va rog ceva orice un sfat orice nu vreau sa ajung sa il urasc nu imi doresc asta...

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Si tu nu ripostezi? Tu nu le spui parintilor tai ca nu e asa cum zice cel mic? Totusi, ai 15 ani ar trebui sa te asculte si pe tine. Spune-le ca vrei si tu sa fi ascultata, si ca nu suporti ca tu sa fi data mereu la o parte pentru cel mic. Ca si ai tu ai drepturile tale pe care trebuie sa ti le respecte.
O zi buna si sper sa te fi ajutat!

Apache
| Apache a răspuns:

S-a ajuns aici pentru ca te-a vazut fraiera si stie ca face ce vrea cu tine!
. daca e sa ii dai o palma sa vezi cum iti zice buna ziua!

| Nimeni_9118 a răspuns:

Bună! De cele mai multe ori trebuie să lăsăm de la noi! Tu ești cea mai mare, deci încearcă să fii și mai înțeleaptă! Cu toate că pare foarte greu, poartă-te frumos cu el și încearcă să ai o discuție între patru ochi atunci când el are o dispoziție mai bună! Spune-i ceea ce te deranjează la el, nu-l supăra intenționat! Dacă totuși se întâmplă, cere-ți scuze! Baftă!

| ANDU_6620 explică:

Pai parintii inca nu au aflat despre asta pentru ca sigur i-ar rani mult si nu vreau sa le fac rau mama e insarcinata si nu mi-as ierta-o niciodata daca as facea sa sufere pe ea sau pe copilul pe care il poarta, si tata el munceste din greu ca sa ducem o viata decenta si cu tot ce avem nevoie nu pot sa il supar cu astea...