| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU eu m-am saturat de fratele meu mi-a facut viata un calvar tuturor si m-am saturat de el, ma traumatizat.M-am saturat sa zica si mama lucruri rele de el ca nu il suporta etc ca tot el e printul.M-am saturat sa imi zica sa nu il urasc, dar ea de ce o face? Zice ce mi-e frate? serios o ajuns la politie etc de ce sa suport un nesimtit care nu m-o lasat niciodata sa invat.Is clasa a 9 a trebuie sa imi inchid usa la camera mereu imi fura tot,nu vreau sa fiu in centrul atentiei asa cum zice mama, dar oricum eu am fost mereu cuminte, iar ei nu ma rasplatesc.Sunt la Colegiu Tehnic am avut niste probleme cu matematica,dar mi le-am rezolvat, m-am saturat sa imi zica si ea ca ajung cu nasu undeva, ce daca ajung? LI CIUDA? In 18 trebuie sa mergem toti 3 la festivitate la vara mea la Cluj ca termina psihologia si el,iar ma face de rusine, m-am saturat de familia asta sunt niste tembeli.Eu nu mai vreau sa vorbesc cu el toata viata si ce? Ce mi-a face D-zeu? Ca oricum a crezut in el si numa grele mi-o dat! Am avut o relatie foarte puternica, dar a rupt-o, de ce sa o mai pastrez cand numa rau am orium.Viata mea e un chin, nici nu dorm noaptea credeti-ma.Nu vreau sa vad cum ei se dau mare cu apartamentul lor etc urasc oamenii astia si trebuie sa dorm si la ei o noapte sad Va rog eu nu mai rezist chiar vreau sa ajung sus,oricine mai i-a note mici cateodata, dar am note bune, bacul conteaza.Ce sa ma fac imi vine sa ma omor sadAs vrea sa plec in alta tara dezvoltata nu ca asta sa scap de toti si toate.As prefera America sau Anglia departe de ei.Inginera doresc sa fiu,ei sunt asa de animalici si inculti nu stiu ce vor, nu stiu de partea cui is etc. Sunt foarte multe de spus, va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Nu poti face nimic altceva momentan decat sa inveti si mai bine si sa te chinui si mai mult sa intri la facultatea care ti-o doresti. Asa iti vei castiga independenta mai tarziu si vei putea face ce vrei, fara sa iti mai pese de ei.

| marianaustroi a răspuns:

Sfatul meu este sa te comporti cu el asa cum se comporta cu tine sau sa nu-i atragi atentia daca iti fura din camera inchideo sau zii mamei ta ea daca nu te intelege spune-i ca nu mai suporti si intro buna zi vei pleca de acasa