| mg112mada a întrebat:

Deci, eu vreau sa dau la liceu, sunt in clasa a 8 a, sa revenim.Deci, la liceu, vreau sa dau la filologie, dar problema e ca mai depaaaarte vreau sa dau la medicina, si din cate am inteles se da admitere la bio, chimie si fizica.Problema reala e ca la biologie ma descurc foarte bine, dar la fizica si chimie, cam-cam.Ce ma sfatuiti? Eu voiam sa dau la Psihologie, dar cam toata lumea m-a descurajat, si ca sa fiu sincera si eu port o urma de indoiala, dar nu stiu...O alta optiune era Dreptul, avocat, dar am doua matusi care au facut Dreptul, una din Iasi, si una din Bucuresti, care acum, la 37 si 36 de ani vor sa faca niste cursuri pentru ca nu o scot la capat.Eu vreau sa fiu independenta, deci nu prea vreau sa lucrez in companii sau mai stiu eu ce, dar medicina, sau biologia, chiar ma atragea.Nu prea imi place matematica si fizica, si nici chimia, dar pe asta pot sa o mai inghit un pic.Chiar nu stiu. Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| FadetoBlack a răspuns:

Okay
hotărăşte-te ce vrei să faci în viaţă, fi sigură pe tine... Chimia, poţi să iei ore în particular, poate până la urmă o să scoţi ceva, La filologie, nu te duce dacă nu vrei ceva din domeniul uman, deoarece nu se pune accent nici pe biologie, nici pe fizică, nici pe chimie, mate, mă rog.
Prima dată tu trebuie să vezi ce e bine pentru tine, ce îţi place ţie să faci,
Avocaţi sunt cu grămada şi e greu să intri în astea... Cam trebuie să ai relaţii, acum cum crezi tu!