| RazvanMessi10 a întrebat:

am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva care bineinteles stie si e AMABIL, eu sunt clasa a 9 si vreau sa ma transfer la Stiinte Ale Naturi REAL, BIOLOGIA, CHIMIA, MATEMATICA, FIZICA am auzit ca sunt de baza eu la CHIMIE BIOLOGIE SI MATEMATICA sunt bunicel nu sunt prost dar sunt fruntas la ele dar la FIZICA nu stiu aproape nimica deci aproape nimica ce ma sfatuiri eu vreau sa urmez liceu de stiinte apoi facultatea de PEDIATRIE dar cu fizica sunt la pamant ce ma sfatuiti. dau FUNDITA VA ROG MULT

MULTUMESC CU RESPECT DAU FUNDITA

Răspuns Câştigător
| Castorul a răspuns:

Eventual te poti transfera intre semenstre. La fizica de a 9a si a 10 ai marele avantaj ca materia dintre semestre nu are legatura. Deci daca te transferi de la inceputul semestrului 2, poti incepe practic de la 0 un nou capitol. Si daca esti atent, pui intrebari unde n-ai inteles (si in cel mai "rau" caz, faci si meditatii) o sa intelegi si o sa fii in rand cu ceilaltiwinking
Bafta!

1 răspuns:
| mariasimplu a răspuns:

Eu sunt stinte ale naturiiwinking. depinde de profesor dar daca nu intelegi fizica poti face pregatire.si poate cu ce os mai intelegi prin clasa os intelegiwinking. fizica de clasa a9a nu e greawinking.eu am inteleso.happysucceswinking