| andreesisa a întrebat:

Buna deci maine o sa am o sedinta foto (este prima oara) si sunt inscrisa la o agentie Gratziela asa si mi-a zis sa nu am emotii si sa pozez frumos nu stiu pozitii nu stiu nimic si ma emotionez si nu vreau sa stric pozele ma ajutati sa scap de emotii si sa imi spuneti cum sa stau sau ce sa fac va rog funda plus vot

2 răspunsuri:
| loveandlove a răspuns:

Pai este foarte important sa fii tu insati, sa zambesti cat mai natural si sa nu te fortezi deloc. Trebuie sa stai cat mai relaxata si sa ai grija la toate aspectele: zambet, pozitie, par, etc. :* Sunt sigura ca te vei descurca de minune. Daca te-a ajutat raspunsul, imi dai funda te rog puppy dog eyes?

| τττ a răspuns:

Salut.Trebuie sa fi tu insuti, sa te distrezi conteaza cel mai mult.Roaga-i pe parintii tai sau niste persoane apropiate tie sa te fotografieze(azi) si vei avea ocazia sa exersezi.Maine,trebuie sa iti imaginezi ca te fotografiaza...(o persoana de care nu iti e rusine, de exemplu mama ta)si sa fi tu insuti, cum am precizat mai sus.Sa gandesti pozitiv, nu trebuie ca gandul tau sa fie plin de ganduri ca de genul: >>Mama, cred ca o sa iasa urat poza asta!>Vai, cum sa tin mana aici?