| Kiddu4Strange a întrebat:

Deci sa incep cu inceputul: mie imi place foarte mult engleza, am doar note de 10. Daca voi da la stiinte sociale, se merita? am cateva intrebari:

1. Voi face engleza daca intru la stiinte sociale?
2. Se merita sa intru la profilul acesta?
3. Ce voi putea iesi de aici?
4. Ce materii voi face?

Vreau sa zic ca eu as vrea sa ies in strainatate,in Londra,sa lucrez(dupa ce voi termin facultatea). Daca nu merge profilul asta,ce profil as putea alege?(merg la petru rares, unde sunt doar matematica-informatica; stiinte ale naturii; Filologie si stiinte sociale).
Help mee puppy dog eyes dau funda :*

Răspuns Câştigător
| BloodMagickNecromance a răspuns:

1. Ştiinţe sociale bilingv engleză.
2. Da, profilul nu contează în mare parte.
3. Ieşi ce vrei, după cum am spus mai sus, nu contează. Profilele sunt făcute în aşa fel încât tu să te axezi pe ceva anume. De exemplu, dacă vrei sa te faci doctor, dar nu vrei la ştiinţe ale naturii, poţi face pregătire pentru facultate şi aşa mai departe.
4. O să ai materiile din generală, logică. (La bilingv engleză faci 6 ore de engleză pe saptamână şi istoria şi geografia Angliei în engleză.

1 răspuns:
| Emi123456789 a răspuns:

1. nu stiu
2.da
3.da daca la 2. este da
4. nu stiu eu am 8 ani