| Amali23a a întrebat:

Buna! Deci sa incep, imi place de un baiat si face gesturi ca si cum ma place, adica ma alinta, ma tine de mana uneori, imi face complimente dar si ma necajeste. Bun, el stie ca-l plac dar nu pentru ca i-am zis ci pentru ca se vede. El i-a zis unui prieten ca nu sta cu mine ca nu vrea relatie (ne-am si sarutat la o petrecere). Ce credeti ca ar trebui sa fac? Si nu iau in considerare faza cu " treci peste" pentru ca stiu ca ma place si eu m-am indragostit de el ca o fraiera. Vreau idei!

3 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

Ce idei? Daca te placea era cu tine acum, nu exista ca nu vrea relatie(cu mici exceptii). Iti zic din experienta ca e vrajeala, dar poate ai noroc si e altfel. Eu pot sa sustin ca nu vreau relatie si sa am motive bune dar daca imi place mult de cineva si e reciproc nu voi ezita. Nimeni nu ar ezita. Doar daca sa zicem ca e relatie la distanta sau nu sunt pregatita.

"face gesturi ca si cum ma place, adica ma alinta, ma tine de mana uneori, imi face complimente"

Pai draguta, un tip care place pe cineva nu are atitudinea asta, nu vrea sa isi arate sentimentele. Este mai timid. Dimpotriva, face chestiile astea pentru ca nu te place, vrea distractie. Eu ma dau la tipi usor daca nu simt nimic pentru ei dar daca e crush nu pot lega doua cuvinte, ce sa zic de flirt. Bine, tipul in cauza e diferit, poate asa isi arata sentimentele. Dar tu confunzi gesturile astea cu iubire. Au fost multi care s-au dat la mine si am asteptat sa iasa ceva mai mult. Eram la modul "m-a sarutat/se da la mine=ma place". Bine, nu te lua dupa experientele mele. Din nou, poate e altfel. Dar ti-am zis pentru ca esti prea sigura si ai impresia ca daca se da la tine te place. Nu. Si de multe ori tocmai pentru ca vrea distractie ii este usor sa faca chestiile astea. Idei? Uite o idee. Daca esti asa convinsa spune-i acum ce simti si vezi raspunsul. Nu te-ar refuza, nu? Degeaba ceri idei de la straini pe net, tipul s-a facut clar ca nu vrea mai mult cu tine. Si nu pentru ca face aceste gesturi. De fapt, si de asta. Dar nu vrea relatie. Nu cu tine. Si desi a facut toate astea nu te-a cerut de iubita pana acum. De ce? Doar el stie. Poate are un motiv. Dar cel mai probabil e cum zic eu si si-a batut pul a. Succes

| mariaalexa34 a răspuns:

S au mai intamplat cazuri de genu cand persoana respectiva sa spuna altcuiva ca nu e pregatit de o relatie si chestii de genu, iar apoi tot ajunge sa fie impreuna cu aceea persoana
probabil i-a spus asta prietenului sau fiindca era confuz sau deocamdata nu a vrut ca acel prieten sa traga concluzii despre voi doi fiindca nu e sigura situatia dintre voi. Sincer ar fi bine sa ii spui ca il placi chiar daca si a dat seama ca da, spune i iubita

| Amali23a explică (pentru mariaalexa34):

Teapa ca vorbeste cu alta si o zis ca bu a facut chestile alea ca ma place si nici cu intentia de a crede eu ceva