| Razvan0 a întrebat:

Deci sa trec la subiect : astazi este meircuri si maine am sedinta cu parintii... si eu am un 4 de care mama nu stie ( la romana ) si as vrea si eu niste pareri : sa ii spun ca am luat 4 la telefon, direct ( fata-n fata ) sau sa afle ea la sedinta.Ca ea cand termina sedinta eu termin orelele si ma intalnesc cu ea jos. deci niste pareri plz! FUNDA

Răspuns Câştigător
| MariaRawrr a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa ii spui tu. Nu trebuie sa te ascunzi de ea! Poate te va certa, sau te va pedepsi, dar crede-ma ca e mult mai rau daca afla la sedinta, atunci nici nu mai avea incredere in tine! Dar in nici un caz la telefon. Fata in fata ii poti spune asa: "Mama, nu te supara, te rog si scuze ca nu ti-am spus pana acum dar nu stiu de ce, am luat un 4 la romana. Eu am invatat, dar m-am simtit rau in ziua aia/nu am avut timp sa termin/nu m-am putut concentra. Te rog sa ma ierti" Sper ca ti-am fost de ajutor si succes! :*

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Mai bine ii spui tu, pentru ca daca va afla de la sedinta va fi si mai rau pentru ca-si va pierde increderea in tine.(ce bine ca mama nu se uita la mine in catalog pentru ca are incredere in mine ca-i spun toate notele de 5 laughing)

| NewTerminator a răspuns:

Frate spune-i urgent!
Daca afla de la sedinta si mai ai si ghinionul sa te intalnesti imediat cu ea si la soala intre colegi si prieteni, poti sa pici rau de tot.

Adica poate sa-ti faca un circ monstru ceva in fata tuturor.

Mai bine te pedepseste in casa decat in fata celorlalti